Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

NHL zrejme pustí hráčov na olympiádu

(Autor: ilustračné - sita/ap)
SITA|10. máj 2013 o 15:13

Problémom ešte zostáva vyriešenie poistiek, ktoré pravdepodobne dosiahnu hodnotu 3 miliárd dolárov.

ŠTOKHOLM. Predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru (MOV), Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), hokejovej NHL a hráčskej asociácie NHLPA sa ešte nedohodli o účasti hokejistov na olympijských hrách 2014 v Soči.

Ich posledné kroky však smerujú k tomu, že na olympiáde sa piatykrát v rade zídu najlepšie tímy v kompletnom zložení.

"Kompletizujeme posledné otázky zabezpečenia účasti hráčov v Soči. Niektoré problémy ešte sú otvorené, ale naďalej zostávam optimistom," uviedol v úvode piatkového stretnutia zainteresovaných strán v Štokholme prezident IIHF René Fasel. Nepovedal však konkrétny dátum na finalizovanie dohody.

Hrať sa bude do 8. februára

Zástupca komisára NHL Bill Daly účastníkov schôdzky informoval o niektorých krokoch zámorskej ligy. Hráči by sa do Soči mali presunúť charterovými letmi zo štyroch miest Severnej Ameriky.

Liga sa bude hrať do 8. februára, potom by mala nasledovať prestávka do 25. februára. Polovica mužstiev preruší svoj program 7. a druhá polovica 8. februára.

Hráči sa vydajú na cestu do Ruska 8. alebo 9. februára. Utorok 11. februára bude vyhradený na tréningy a prvé zápasy sa uskutočnia 12. februára.

NHL ešte požaduje doriešiť mediálne práva pre svoje weby. Na zápasoch by mali prítomní aj oficiálni lekári NHL.

Po dohode s IIHF by malo zápasy rozhodovať aj sedem hlavných a šesť čiarových rozhodcov zo zámorskej súťaže.

Dohoda už čoskoro

Daly nechcel zverejniť dátum definitívneho potvrdenia dohody o účasti hráčov z NHL. "Snáď už čoskoro budeme môcť dať našej Rade guvernérov odporúčanie, aby schválila účasť na zimných olympijských hrách," zakončil prezentáciu Daly.

Športový riaditeľ IIHF Dave Fitzpatrick informoval na schôdzke, že reprezentačné tímy budú musieť oznámiť svoje predbežné kádre päť až šesť týždňov pred začiatkom ZOH. Na súpiskách bude môcť byť v porovnaní s Vancouverom o dvoch hráčov viac.

Podobne ako na majstrovstvách sveta bude v oficiálnych kádroch dvadsaťdva korčuliarov a traja brankári. Informácie zverejnil web IIHF.

Súvisiace články