NHL zrejme dovolí hviezdam hrať na ZOH, dohodu ešte nepodpísali

Komisár NHL Gary Bettman. (Autor: SITA/AP)
SITA|2. júl 2013 o 08:50

K definitívnej dohode sú nutné ešte ďalšie stretnutia.

NEW YORK. Dohoda o účasti hokejistov zo zámorskej NHL na zimných olympijských hrách 2014 v Soči stále neexistuje, ale všetko nasvedčuje tomu, že pri Čiernom mori budú hrať najlepší.

"Veci sa hýbu dopredu," naznačil komisár NHL Gary Bettman po viac ako päťhodinovej schôdzke s prezidentom Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Reném Faselom a lídrom hráčskej únie NHLPA Donaldom Fehrom.

Na stretnutí doťahovali detaily dohody, ktorá umožní hrať hokejistom z NHL v Soči. Bola by to piata účasť hráčov z profiligy pod piatimi kruhmi v rade. K definitívnej dohode sú nutné ešte ďalšie stretnutia.

"Bol to konštruktívny míting. Stále existujú niektoré prekážky, ktoré musíme prekonať. Myslím si však, že je férové povedať, že nie sme ďaleko od oznámenia dohody," povedal Bettman.

Fasel sa po schôdzke ponáhľal na letisko, aby vo Švajčiarsku oznámil zástupcom Medzinárodného olympijského výboru (MOV) i národných hokejových federácií závery rokovaní.

"Viedli sme konštruktívny dialóg. Som veľmi spokojný. Verím, že všetko vyriešime a rokovania budú úspešné," hovoril Fasel.

Pre NHL je najväčšou výzvou prerušiť počas ZOH súťaž. Po poslednej výluke v minulej sezóne sa zástupcovia klubov pozerajú na túto možnosť s veľkou opatrnosťou. Na druhej strane účasť sú olympijské hry pre NHL veľkou reklamou.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: