Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

NHL: Višňovský proti Stars nehral, podľa kouča musí zlepšiť formu i angličtinu

TASR|10. okt 2001 o 11:59

Los Angeles 10. októbra (TASR) - Najproduktívnejší nováčik spomedzi obrancov v minulej sezóne Slovák Ľubomír Višňovský z Los Angeles neodštartoval novú ...

Los Angeles 10. októbra (TASR) - Najproduktívnejší nováčik spomedzi obrancov v minulej sezóne Slovák Ľubomír Višňovský z Los Angeles neodštartoval novú sezónu najlepšie. V poslednom stretnutí kráľov v Dallase ho tréner Andy Murray nechal dokonca sedieť iba na striedačke a tvrdí, že okrem toho sa Slovák musí ešte zlepšiť aj v angličtine.

"Nemá takú formu ako minulý rok. Už v prípravných zápasoch bolo na ňom vidieť, že zaostáva za svojimi možnosťami a prvé dva zápasy sezóny to potvrdili," povedal o Višňovského neúspešnom vstupe do sezóny tréner Kings a dodal: "Najväčší problém je, že nekorčuľuje tak dobre ako v poslednej sezóne, čím nahrádzal vzrastový hendikep." Višňovský je spomedzi všetkých obrancov Los Angeles najnižšej postavy. "Rozprával som sa s ním, ale vhľadom na jeho znalosť jazyka máme mierne komunikačné problémy. Chceme v klube popracovať na jeho angličtine," dodal Murray a vzápätí vytiahol úsmevnú príhodu zo začiatku vlaňajšej sezóny: "Nevedel som či vie po anglicky, myslel som, že aspoň trochu rozumie. Povedal som mu: Lub, chcem ťa vidieť dobre korčuľovať a hýbať nohami. Pozeral na mňa trochu nervózne, tak som dodal: Ideš dnes na to? odpovedal mi: Ahoj."

Súvisiace články