Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

NHL: Veteráni Andreychuk a Ledyard hráčmi Tampy Bay

TASR|14. júl 2001 o 12:17

Tampa 14. júla (TASR) - Hokejový klub zámorskej NHL Tampa Bay Lightning podpísal v piatok zmluvy s ľavým krídelníkom Davom Andreychukom a obrancom Grantom Ledyardom, ktorí boli neobmedzenými voľnými hráčmi. Klub podrobnosti kontraktov nezverejnil.

"S týmito novými posilami budeme oveľa zrelším tímom. Obaja hráči budú veľkým prínosom, ako na ľade tak i v kabíne," povedal generálny manažér Tampy Rick Dudley.

Tridsaťdeväťročný veterán Ledyard odohrá v Tampe svoju 18. sezónu, v tej minulej obliekal dres Dallasu Stars. Pre rovnako skúseného 37-ročného Andreychuka, ktorý bol v minulej sezóne spoluhráčom Miroslava Šatana v Buffale, bude nasledujúca sezóna už jeho jubilejnou 20. v kariére. Počas nej zaznamenal 572 gólov, čo ho radí na 15. miesto v historických tabuľkách NHL.

"Dave Andreychuk je profesionál po všetkých stránkach. Má úžasný vplyv na mladších spoluhráčov a je jedným z najvyrovnanejších strelcov v histórii NHL. Ak niekedy bude tímu zostávať málo času na strelenie potrebného gólu, on bude tým hráčom, ktorého tréneri postavia na ľad, pretože je zvyknutý dávať takéto veľké góly," vyjadril sa na Andreychukovu adresu Dudley.

iš pe

Súvisiace články