Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

NHL: Veterán Stu Barnes opäť Šatanovým spoluhráčom

TASR|27. jún 2001 o 11:44

Buffalo 27. júna (TASR) - Hokejoví veteráni zámorskej NHL Stu Barnes a James Patrick oblečú v novej sezóne opäť dres Buffala Sabres, ktorému v roku 1999 pomohli až do finále Stanleyho pohára. V prípade skúseného centra Barnesa využili šable ...

Buffalo 27. júna (TASR) - Hokejoví veteráni zámorskej NHL Stu Barnes a James Patrick oblečú v novej sezóne opäť dres Buffala Sabres, ktorému v roku 1999 pomohli až do finále Stanleyho pohára. V prípade skúseného centra Barnesa využili šable opčné právo, s obrancom Patrickom podpísali ročný kontrakt.

"Stu a James boli dôležitou súčasťou v organizácii našej hry v posledných troch sezónach. Verím, že prítomnosť týchto veteránov na ľade pomôže k lepšiemu výkonu celého tímu," povedal generálny manažér Sabres Darcy Regier.

Tridsaťročný Barnes dal za posledné tri roky v play off 14 gólov a v tomto ukazovateli predstihol i inak najproduktívnejšieho hráča Buffala v posledných sezónach Slováka Miroslava Šatana. Zatiaľ čo Barnes odohral v dresoch Buffala, Winnipegu, Floridy a Pittsburghu 671 zápasoch (180 gólov a 217 asistencií), 38-ročný Patrick má na konte už 1100 stretnutí (136 + 463). Nová sezóna bude pre neho už 19. v poradí a štvrtou v drese šablí.

hokej.sme.sk

Súvisiace články