NHL v nedeľu: Výhry Arizony a St. Louis na ľade súperov

David Backes zo St. Louis Blues (vľavo) po tom, čo udrel hráča Washingtonu Capitals Karla Alznera. (Autor: SITA/AP)
SITA|1. feb 2015 o 22:10

V druhom nedeľňajšom zápase uspelo St. Louis vo Washingtone 4:3.

WASHINGTON. Hokejisti Arizony zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí NHL na ľade Montrealu 3:2. Hostia prehrávali po piatich minútach hry a dvoch presných zásahoch Alexa Galchenyuka 0:2, v rozpätí šiestich minút na konci druhej a začiatku tretej tretiny však vývoj skóre otočili vo svoj prospech. Dvoma gólmi sa prezentoval Fín Lauri Korpikoski.

V druhom nedeľňajšom zápase uspelo St. Louis vo Washingtone 4:3. Domácim Capitals nestačili na bodový zisk ani dva góly a asistencia ruského kanoniera Alexandra Ovečkina. V drese St. Louis dvakrát skóroval Alexander Steen, tri prihrávky na gól si pripísal T. J. Oshie.

Výsledky nedeľňajších zápasov NHL:

Montreal - Arizona 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Góly: 2. Galchenyuk (Gallagher, Gilbert), 5. Galchenyuk (Desharnais, Sekáč) - 38. Korpikoski (Erat, Yandle), 41. Ekman-Larsson, 44. Korpikoski (Gagner, Yandle)

Washington - St. Louis 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly: 10. Ovečkin (M. Green, Bäckström), 35. Ovečkin (Bäckström), 53. Alzner (M. Green, Ovečkin) - 3. Steen (Schwartz, Oshie), 32. Steen (Oshie, Tarasenko), 36. Jaškin (Schwartz, P. Stastny), 47. Tarasenko (Steen, Oshie)

Pittsburgh - Nashville 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Josi (F. Forsberg, Weber), 7. G. Bourque, 40. Nystrom (T. Beck), 49. M. Fisher (F. Forsberg, Josi)

Vancouver - Minnesota 2:4