Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

NHL: V možnej výmene Selänneho do St. Louis figuruje i Ladislav Nagy

TASR|22. jan 2001 o 15:22

St. Louis 22. januára (TASR)- Hokejový klub zámorskej NHL St. Louis Blues prejavil podľa niektorých zámorských médií záujem o kanoniera Anaheimu Mighty Ducks Teemu Selänneho. Prípadná výmena "fínskeho blesku" by sa údajne týkala i slovenského hokejistu La

dislava Nagya, ktorý je jedným zo šestice hráčov St. Louis navrhnutých za potencionálnych účastníkov výmeny.

V súvislosti s prípadnou výmenenou kanoniera Anaheimu do tímu bluesmanov sa okrem Nagya skloňujú Jochena Hechta, Martyho Reasonera, Mika Van Ryna a obrancov Barreta Jackmana a Christiana Backmana. Mladého Slováka, ktorý má iba 21 rokov a neobmedzený potenciál, nemalo v úmysle vedenie St. Louis vymeniť, pretože v ňom vidí veľkú nádej do budúcnosti. Ak však ide o megahviezdu Selänneho rozmeru, idú takéto úvahy bokom. O kvalitách Teemu Selänneho nie je možné pochybovať, veď popri Jaromírovi Jágrovi z Pittsburgh Penguins a Pavlovi Burem z Floridy, ho odborníci považujú za hokejistu s najlepšími korčuliarskymi schopnoťami v lige.

Podľa zámorských médií by mal St. Louis v zálohe za Selänneho "obete" prestupu mnohé iné mladé talenty, vrátane dvoch slovenských. Jaroslav Obšut a Peter Smrek budú klepať na dvere do mužstva na budúcu sezónu.

Súvisiace články