Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

NHL udelila tri ocenenia

TASR|28. nov 2001 o 10:53

New York 28. novembra (TASR) - V utorok vyhlásilo vedenie NHL nových majiteľov Lester Patrick Award, ocenenia, udeľovaného za mimoriadny prínos a rozvoj ...

New York 28. novembra (TASR) - V utorok vyhlásilo vedenie NHL nových majiteľov Lester Patrick Award, ocenenia, udeľovaného za mimoriadny prínos a rozvoj hokeja v USA. Sú nimi olympijský tím USA z roku 1960, trenér Herb Brooks a generálny manažér St. Louis Larry Pleau.

Americká reprezentácia na ZOH 1960 vybojovala pre Spojené štáty historickú prvú zlatú medailu v ľadovom hokeji. Podceňovaný tím vtedy uspel proti Kanade a taktiež Československu.

Herb Brooks je veľkou legendou svetového hokeja. Priviedol v roku 1980 Ameriku k slávnemu víťazstvu nad Sovietskym zväzom na olympiáde v Lake Placid. Brooks sa ďalej dlhé roky venoval trénerskej práci a viedol NY Rangers, Minnesotu North Stars, New Jersey Devils a Pittsburgh Penguins. V roku 1990 ho uviedli do americkej hokejovej Siene slávy, pred dvoma rokmi ho rovnakou poctou ocenila aj Medzinárodná hokejová (IIHF).

Larry Pleau, generálny manažér St. Louis Blues, priviedol Blues päťkrát v rade do play off. Pred príchodom do St. Louis pôsobil osem rokov v organizácii New York Rangers.

Súvisiace články