Štvrtok, 16. septembra, 2021Meniny má Ľudmila

NHL: Účasť Lindrosa a Pecu na aprílových MS v Nemecku zatiaľ neistá

TASR|15. mar 2001 o 12:32

Philadelphia 15. februára (TASR) - Napriek skutočnosti, že ani posledný deň hráčskych výmien nedošlo v zámorskej NHL k prestupom Erika Lindrosa (Philadelphia) a Mika Pecu (Buffalo), ich účasť na tohtoročných majstrovstvách sveta v drese Kanady je zatiaľ neistá. Bývalý kapitán a robustný center si pre naštrbené vzťahy s vedením letcov v tejto sezóne už nezahrá, podobne aj Peca, no ich pozvanie na šampionát do Nemecka ešte zvažujú členovia kanadského zväzu.

"Zatiaľ sme nepočítali s tým, že Lindros a Peca budú po ukončení hráčskych výmen k dispozícii reprezentácii. Teraz sme v situácii, keď nielen že musíme osloviť hráčov, ale sa dohodnúť, či je ich účasť na MS vôbec v záujme kanadského hokeja," povedal generálny manažér kanadskej reprezentácie Lanny McDonald.

Podľa kanadských médií existujú obavy z momentálnej Lindrosovej formy, pretože nehral zápas od mája minulého roku, keď v stretnutí play off utrpel šiesty otras mozgu.

"Neviem, či je správne voči Erikovi, ale aj ostatným hráčom nominovať na takéto podujatie hokejistu, ktorý dlhé roky pravidelne hrával a teraz dlhší čas pauzuje. Vo viacerých ohľadoch je rovnaká situácia aj s Mike Pecom," dodal McDonald.

Samotný Lindros dúfa, že na šampionáte bude štartovať a prostredníctvom svojho právnika Gorda Kirka to aj verejne proklamuje. "Myslím si, že Eric napriek svojmu zápasovému hendikepu by mužstvu mohol veľmi pomôcť," dodal Kirke.

pb go jch

Súvisiace články