Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

NHL: Trottierova devätnástka je v Islanders tabu

TASR|21. okt 2001 o 13:13

New York 21. októbra (TASR) - Predstavitelia klubu zámorskej NHL New York Islanders slávnostne vyvesili v sobotu nad ľadovú plochu dres legendárneho ...

New York 21. októbra (TASR) - Predstavitelia klubu zámorskej NHL New York Islanders slávnostne vyvesili v sobotu nad ľadovú plochu dres legendárneho útočníka Bryana Trottiera s číslom 19.

Hokejista, ktorý v 80-tych rokoch pomohol ostrovanom vybojovať štyri Stanleyho poháre, počas slávnosti s dojatím povedal: "Je to výborný pocit plný emócii, na ktorý do konca života nezabudnem. Je to najkrajší moment, aký som kedy na Long Islande zažil. Všetkých, čo si dnes pripomínajú moju kariéru, by som teraz najradšej objal."

Trottier strávil v New Yorku celkovo 15 sezón a nazbieral 1123 bodov. Po prestupe do Pittsburghu Penguins sa mu s pomocou Lemieuxa a Jágra podarilo ešte dva razy zodvihnúť nad hlavu najcennejšiu trofej NHL. V roku 1994 ukončil v drese tučniakov slávnostne svoju bohatú kariéru.

Na ceremónii sa zúčastnili aj ďalší piati bývalí hráči, ku ktorých dresom sa v noci na nedeľu pripojila Trottierova devätnástka - Bob Nyström, Clark Gillies, Bill Smith, Denis Potvin a Mike Bossy.

Súvisiace články