Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

NHL: Ťažké Gretzkého rozhodovanie, Burke brankárskou štvorkou Kanady na ZOH

TASR|16. dec 2001 o 11:35

Toronto 14. decembra (TASR) - Brankár zámorského klubu Phoenix Coyotes Sean Burke je podľa slov generálneho manažéra kanadského hokejového olympijského tímu Wayna Gretzkého pripravený v prípade zranenia jedného z trojice nominovaných ochrancov svätyne (Belfour, Brodeur, Joseph) zaujať miesto brankárskej trojky.

"Bolo to veľmi ťažké rozhodovanie, koho z brankárov nominovať. Seanova lojalita ku kanadskému výberu je veľmi silná a aj napriek tomu, že nie je medzi trojicou nominovaných brankárov, trpezlivo čaká na svoju príležitosť. Pre hokej vo Phoenixe urobil za pár rokov veľmi veľa a dokázal ho pozdvihnúť medzi lepšie tímy NHL. Má naozaj silný tímový duch a vie sa pre hokej obetovať. Sean je naozaj skvelý chlapík," povedal Gretzky.

Generálny manažér kanadského hokejového olympijského tímu Wayne Gretzky oznámil v sobotu v Sieni slávy definitívnu súpisku Kanady na budúcoročné ZOH v Salt Lake City. Figuruje v nej 23 hráčov pôsobiacich v NHL a tým, kto by mal doviesť tím javorových listov k vytúženému zlatu s kapitánskym "céčkom" na hrudi, je Mario Lemieux. Útočníka a spolumajiteľa klubu Pittsburgh Penguins menovali za kapitána výberu, ktorý prahne po odvete za nevydarené hry v Nagane. Tam kanadský výber stroskotal v semifinále na tíme ČR a v boji o tretie miesto podľahol Fínsku 2:3.

Gretzky označil moment nominácie za "veľký deň kanadského hokeja". "Dúfam, že každý hráč, ktorý sa objavil v tíme, prispeje svojím dielom k vysneným zlatým medailám," vyhlásil Gretzky, ktorý sa na predchádzajúcom "Turnaji storočia" predstavil ešte ako hráč.

V kanadskej nominácii chýbajú z rôznych dôvodov skvelí hráči, o ktorých možnej účasti sa živo diskutovalo. Ryan Smyth nemôže do Salt Lake City cestovať pre zranenie no ďalších trinásť hokejistov - Recchi, Tanguay, Carter, Primeau, Stevens, Redden, Morris, Arnott, Morrow, Desjardins, Turgeon, McKee, Matvichuk - ktorí sa zúčastnili na septembrovom kempe v Calgary sa do zostavy nezmestilo z iných príčin. Väčšina pre rapídny pokles a stratu športovej formy.

Súvisiace články