Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

NHL: Sušinskému sa cnelo za Ruskom, tak ukončil kariéru v NHL

TASR|9. jan 2001 o 13:01

Minnesota 9. januára (TASR) - Farby nováčika zámorskej NHL Minnesoty Wild, v ktorom pôsobia i traja slovenskí hokejisti Marián Gáborík, Ľubomír Sekeráš a Peter Bartoš, sa rozhodol v pondelok opustiť ruský útočník Maxim Sušinskij.

Dvadsaťšesťročný pravý krídelník uviedol dôvod svojho odchodu smútok za domovom, kde v drese Avangardu Omsk nastrieľal v minulej sezóne 19 gólov, čím sa dostal v tabuľke strelcov na druhé miesto ruskej ligy. Pre nováčika NHL, ktorého získala Minnesota vo vstupnom drafte 2000 v piatom kole, začal sezónu pomerne úspešne, keď dlho viedol spoločne s Mariánom Gáboríkom klubové štatistiky. V posledných zápasoch sa však Sušinskému už nedarilo tak, ako v úvode a k 7 gólom a 4 asistenciám nepridal ani bod. Celkovo odohral za Wild 30 stretnutí, no o 400.000 dolárov, ktoré by mu prináležali pri odohraní celej sezóny, po dohode s vedením klubu príde.

K nespokojnosti v USA prispela i neznalosť anglického jazyka, čo robilo jemu i jeho rodine v zámorí veľké problémy. "Je zlé ak niekto nezapadne do tímu. Bol veľmi osamelý. Bol vždy veľmi vážny a nikdy nebol jeho súčasťou. Je to škoda, pretože mal talent. No ak neovláda jazyk, nemôže pochopiť spoluprácu a bez toho to nejde, povedal tréner Jacques Lemaire, ktorý potvrdil názory Sušinského spoluhráča Sergeja Krivokrasova, že ten sa ani o žiadne zlepšenie nesnažil.

Súvisiace články