Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

NHL: Štyria Slováci asistovali, Hašek a Dunham s čistým kontom

TASR|20. jan 2001 o 08:50

New York 19. januára (TASR) - Deväť slovenských hokejistov sa predstavilo v noci na sobotu v šiestich stretnutiach zámorskej NHL a štyria z nich si pripísali po jednom bode zhodne za asistencie.

Do štatistík sa zapísali Ľubomír Sekeráš, Marián Gáborík (obaja Minnesota), Radoslav Suchý (Phoenix) a Peter Bondra (Washington) a okrem Bondru sa všetci mohli tešiť aj z víťazstiev svojich tímov. Zaujali však aj výborné výkony brankárov, z nich Dominik Hašek a Mike Dunham nepustili za svoj chrbát ani jednu strelu.

Až osem sekúnd pred koncom tretej tretiny padol jediný gól stretnutia Buffalo - Florida (1:0), v ktorom vynikli obaja brankári Dominik Hašek a Roberto Luongo. O víťazstvo domácich sa postaral presnou strelou Denis Hamel po fatálnej chybe hosťujúceho zadáka Breta Hedicana. Hašek si pripísal šieste čisté konto v tejto sezóne a už 51. v kariére. Český gólman je v skvelej forme, v posledných šiestich zápasoch inkasoval iba osem gólov. Miroslav Šatan ani Róbert Švehla sa nepresadili.

Mimoriadne atraktívny duel medzi Dallasom a Pittsburghom (6:5) rozhodol presilovkový gól obrancu Darryla Sydora v predĺžení. Ten tak potrestal zbytočné vylúčenie Alexeja Kovaľova, ktorý sa v závere tretej časti hry postaral o vyrovnávajúci gól. Tučniaci začali veľmi dobre, ale tri góly domácich v druhej tretine znamenali obrat vo vývoji, čo znamenalo posun dallaských hviezd na čelo Pacifickej divízie. Pittsburgh od návratu Maria Lemieuxa prehral po prvý raz dve stretnutia v sérii.

Ľubomír Sekeráš i Marián Gáborík si pripísali po jednej asistencii v druhej tretine, ktorá rozhodla o triumfe Minnesoty 3:2 nad NY Islanders. Hostia síce dvoma gólmi v rozpätí dvoch minút tretej tretiny zdramatizovali záver, ale vyrovnať sa im nepodarilo. V ich drese sa Zdeno Chára do štatistík nezapísal a Branislav Mezei šancu tentoraz nedostal. Minnesota sa s Islanders stretla prvýkrát v histórii.

Diváci čakali v zápase Nashville - Boston na gól takmer 63 minút, až potom trafil presne domáci Cale Hulse a zaznamenal svoj prvý gól v sezóne. Hostia boli síce aktívnejší, ale ani raz nedokázali prekonať pozorného Mika Dunhama, ktorý zneškodnil 35 striel pri svojom piatom zápase bez inkasovaného gólu v kariére. Predátori vyhrali iba svoje šieste domáce stretnutie. Marián Cisár vyšiel tentoraz naprázdno.

Capitals sa ujali v Chicagu vedenia na konci prvej časti hry po strele Bondru, ktorú dotlačil za chrbát Thibaulta Joe Reekie, ale už o sedem sekúnd vyrovnal Dean McAmmond a domáci napokon vyhrali 3:1. V druhej tretine sa presadil Michael Nylander a víťazstvo Chicaga poistil strelou do prázdnej bránky pri power-play hostí skúsený Tony Amonte. Bondrov spoluhráč Richard Zedník dvakrát zohrieval trestnú lavicu, raz za vyšší počet hráčov na ľade.

V stretnutí Anaheimu s Phoenixom (3:4) stačilo hosťom na dvojgólové vedenie iba 71 úvodných sekúnd a káčeri stratu už do konca zápasu nezmazali. Pri poslednom góle Phoenixu asistoval Suchý, ktorý mal na konte aj dva plusové body a jednu strelu. V tíme domácich mal Oleg Tvedovskij gól a dve asistencie.

BUFFALO - FLORIDA 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Až osem sekúnd pred koncom tretej tretiny padol jediný gól stretnutia, v ktorom vynikli obaja brankári Dominik Hašek a Roberto Luongo. O víťazstvo domácich sa postaral presnou strelou Denis Hamel po fatálnej chybe hosťujúceho zadáka Breta Hedicana. Hašek si pripísal šieste čisté konto v tejto sezóne a už 51. v kariére. Český gólman je v skvelej forme, v posledných šiestich zápasoch inkasoval iba osem gólov. Miroslav Šatan ani Róbert Švehla sa nepresadili.

Gól: 60. Hamel. Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Strely na bránku: 36:21. Brankári: Hašek - Luongo. Rozhodcovia: Jackson, Stewart - 18.690 divákov.

DALLAS - PITSBURGH 6:5 po predĺžení (0:2, 3:0, 2:3 - 1:0)

Mimoriadne atraktívny duel rozhodol presilovkový gól obrancu Darryla Sydora v predĺžení. Ten tak potrestal zbytočné vylúčenie Alexeja Kovaľova, ktorý sa v závere tretej časti hry postaral o vyrovnávajúci gól. Tučniaci začali veľmi dobre, ale tri góly domácich v druhej tretine znamenali obrat vo vývoji, čo znamenalo posun dallaských hviezd na čelo Pacifickej divízie. Pittsburgh od návratu Maria Lemieuxa prehral po prvý raz dve stretnutia v sérii.

Góly: 24. Marshall (Hull, Nieuwendyk), 25. Donato (Hogue, Matvichuk), 34. Hogue (Donato), 45. Hull (Modano), 54. Zubov (Nieuwendyk), 61. Sydor - 3. Beránek (Corbet, Hrdina), 14. M. Lemieux (Jágr, Stevens), 41. Jágr (Stevens), 48. Lang (Straka, Bergevin), 55. Kovaľov (Lang, Straka). Vylúčení: 3:5 na 2 min, Helenius (DAL), McKenna (PIT) na 5 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely na bránku: 34:26. Brankári: Belfour - Snow. Rozhodcovia: McGeough, Meier - 17.001 divákov.

MINNESOTA - NY ISLANDERS 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)

Ľubomír Sekeráš i Marián Gáborík si pripísali po jednej asistencii v druhej tretine, ktorá rozhodla o triumfe Minnesoty v druhom zápase za sebou. Hostia síce dvoma gólmi v rozpätí dvoch minút tretej tretiny zdramatizovali záver, ale vyrovnať sa im nepodarilo. V ich drese sa Zdeno Chára do štatistík nezapísal a Branislav Mezei šancu tentoraz nedostal. Minnesota sa s Islanders stretla prvýkrát v histórii.

Góly: 21. Hendrickson (Pellerin, SEKERÁŠ), 23. Laaksonen (Walz, OďDonnell), 39. Walz (GÁBORÍK, Gavey) - 48. Connolly (Muckalt, Hamrlík), . Muckalt (Scatchard, Jönsson). Vylúčení: 6:7 na 2 min, Blouin (MIN), Webb (NYI) na 5 min, presilovky 0:1, oslabenia 1:0. Strely na bránku: 26:24. Brankári: McLennan - Vanbiesbrouck. Rozhodcovia: Heyer, Walkom - 18.568 divákov.

NASHVILLE - BOSTON 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Diváci čakali na gól takmer 63 minút, až potom trafil presne Cale Hulse a zaznamenal svoj prvý gól v sezóne. Hostia boli síce aktívnejší, ale ani raz nedokázali prekonať pozorného Mika Dunhama, ktorý zneškodnil 35 striel pri svojom piatom zápase bez inkasovaného gólu v kariére. Predátori vyhrali iba svoje šieste domáce stretnutie. Marián Cisár vyšiel tentoraz naprázdno.

Gól: 63. Hulse (Ronning, Classen). Vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Strely na bránku: 22:35. Brankári: Dunham - Dafoe. Rozhodcovia: Angus, Faucette - 16.218 divákov.

CHICAGO - WASHINGTON 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Capitals sa ujali vedenia na konci prvej časti hry po strele Bondru, ktorú dotlačil za chrbát Thibaulta Joe Reekie, ale už o sedem sekúnd vyrovnal Dean McAmmond. V druhej tretine sa presadil Michael Nylander a víťazstvo Chicaga poistil strelou do prázdnej bránky pri power-play hostí skúsený Tony Amonte. Bondrov spoluhráč Richard Zedník dvakrát zohrieval trestnú lavicu, raz za vyšší počet hráčov na ľade.

Góly: 20. McAmmond (Herperger), 38. Nylander (Sullivan, Daze), 60. Amonte (Daze, Žamnov) - 19. Reekie (BONDRA, Halpern). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Strely na bránku: 22:25. Brankári: Thibault - Kölzig. Rozhodcovia: Leggo, Peel - 16.932 divákov.

ANAHEIM - PHOENIX 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)

Iba 71 úvodných sekúnd stačilo hosťom na dvojgólové vedenie, ktoré káčeri už do konca zápasu nezmazali. Pri poslednom góle Phoenixu asistoval Suchý, ktorý mal na konte aj dva plusové body a jednu strelu. V tíme domácich mal Oleg Tvedovskij gól a dve asistencie.

Góly: 17. McInnis (Trepanier, Tverdovskij), 36. Tverdovskij (Titov), . Selänne (Tverdovskij, Hrkac) - 1. Doan (Tkachuk, Roenick), 2. Ylonen (Alatalo), 20. Briere (C. Lemieux, Carney), 28. Roenick (SUCHÝ). Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. Strely na bránku: 28:27. Brankári: Giguere - Esche. Rozhodcovia: Degrace, Larue - 14.280 divákov.