Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

NHL: Stümpel z LA späť do Bostonu, jeho žena si poplakala so Zorou Czoborovou

TASR|24. okt 2001 o 21:02

Los Angeles 24. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Jozef Stümpel sa po takmer piatich rokoch vracia z Los Angeles do Bostonu, do dresu tamojších Bruins, ...

Los Angeles 24. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Jozef Stümpel sa po takmer piatich rokoch vracia z Los Angeles do Bostonu, do dresu tamojších Bruins, kde v ročníku 1991/92 začal svoju kariéru v NHL.

Center kalifornského mužstva Kings sa stal súčasťou v utorok avizovanej výmeny oboch klubov, keď sa spolu s ním diagonálne cez celé Spojené štáty sťahuje späť na severozápad krajiny aj ďalší útočník Glen Murray, pôsobiaci v Bostone jednu sezónu so Slovákom. Opačnou cestou smeruje hviezdny center Bruins Jason Allison, ktorý sa ako voľný hráč so svojím klubom nevedel dohodnúť na novej zmluve a preto v tejto sezóne ešte nehral. K informácii o výmene sa dostala agentúra AP odvolávajúca sa na potvrdenie Allisonovho agenta Bryanta McBrida. Ten síce odmietol uviesť podrobnosti kontraktu, ale v správe sa uvádza trojročný Allisonov kontrakt v hodnote 20 miliónov dolárov (5,5 + 6,5 + 8).

Dvadsaťosemročný Stümpel opúšťa v Los Angeles svojich dvoch krajanov Žigmunda Pálffyho a Ľubomíra Višňovského. Vracia sa do klubu, v ktorom vo svojej poslednej sezóne 1996/1997 zaznamenal ako najproduktívnejší hráč 76 bodov, čo je aj jeho osobné maximum.

Manželka Jozefa Stümpela v telefonáte potvrdila výmenu z Los Angeles do Bostonu, s tým, že pre rodinu to bolo sklamaním a spolu so snúbenicou Žigmunda Pálffyho si aj poplakala.

"Je to tak, dnes sme sa to dozvedeli a boli sme z toho najprv v šoku, hoci to nebolo až také nečakané. Sme sklamaní, rovnako aj Žigo Pálffy a veru sme si so Zorkou Czoborovou aj poplakali. Predsa sme si tu už zvykli, dobre smi si tu rozumeli. Aj v Bostone máme síce dosť priateľov, takže v tom by až taký problém nebol, lenže teraz máme malú dcérku a to naše sťahovanie komplikuje. Nič sa však nedá robiť, život ide ďalej," povedala Martina Stümpelová.

Jej manžel v noci na stredu prispel k víťazstvu v Columbuse (7:1) tromi asistenciami, po zápase odletel s mužstvom na Floridu do Tampy Bay, ale v stredu popoludní už letel do Bostonu. Tam sa v najbližších hodinách dohodne na sťahovaní na druhý koniec Ameriky, ale vo štvrtok by mal nastúpiť už na domáci zápas Bruins proti Torontu.

Súvisiace články