Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

NHL: Stevens, Lemieux i Jágr si opäť spolu zahrajú v Pittsburghu

TASR|15. jan 2001 o 12:46

Philadelphia 15. januára (TASR)- Ľavého krídelníka hokejového klubu NHL Philadelphia Flyers, 39-ročného Kevina Stevensa, vymenilo vedenie letcov do Pittsburghu Penguins za obrancu Johna Slaneyho. Stevens sa v mužstve tučniakov teraz opäť stretne s bývalým

spoluhráčom, dnes členom hokejovej Siene slávy Mariom Lemieuxom, s ktorým v sezónach 1990-91 a 1991-92 získal Stanleyho pohár. Už vtedy v tíme začínal žiariť aj Čech Jaromír Jágr, ktorý momentálne s Lemieuxom v Pittsburghu čaruje.

Kevin Stevens je piatym najlepším strelcom v histórii Penguins s 251 gólmi a šiestym najlepšie bodujúcim hráčom klubu s 527 bodmi, pričom v sezónach 91-92 a 92-93 dvakrát po sebe prelomil streleckú hranicu gólov. Jeho kariéra však utrpela výrazný zlom v januári minulého roku, keď ho polícia zatkla v moteli v štáte Illinois, kde u neho našli niekoľko gramov cracku a kokaínu. V tom čase pôsobil Stevens v New York Rangers. Drogová aféra mala negatívny dopad na jeho výkonosť v drese jazdcov, keď v 38 zápasoch nazbieral iba 3 góly a 5 asistencií. Trápenie v tomto smere pokračovalo i v drese Philadelphie Flyers, kde si v 23 zápasoch zapísal na svoje konto deväť bodov za 2 góly a 7 asistencií.

Súvisiace články