Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

NHL: Šťastný sa už delí o slovenský "hetrikový" trón s Bondrom

TASR|10. mar 2001 o 15:28

New York 10. marca (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na sobotu ďalšími piatimi stretnutiami, v ktorých sa predstavilo desať Slovákov.

Bodovo sa presadili štyria, no najvýraznejšie kanonier Washingtonu Capitals Peter Bondra, ktorý do bránky NY Rangers nastrieľal tri góly a vyrovnal slovenský rekord Petra Šťastného - 17 hetrikov v kariére. Na premiéru v bránke jazdcov (5:3) nebude Guy Hebert spomínať v dobrom hlavne zásluhou Petra Bondra, ktorý ho prestrelil trikrát. "Nemám rád takých chlapíkov, ako je on," priznal sa Hebert po stretnutí. Slovenský útočník kraľuje v NHL v poradí "exekútorov" presilových hier - početnú prevahu doviedol do úspešného konca už 19-krát v sezóne. V boji o titul najlepšieho strelca ligy stráca 5 gólov na Rusa Pavla Bureho, no duel ešte nevzdáva. "Bude to ešte tvrdý súboj, no podstatnejšie je, aby sme vyhrávali ako tím. Góly potom prídu aj samé," vyhlásil Bondra. Dva góly dosiahol počas presiloviek po strelách bez prípravy, tretí dal po doťuknutí svojej strely za Hebertov chrbát po tom, čo sa na pravom krídle pohral s All-Star obrancom Brianom Leetchom. Bondrov spoluhráč Richard Zedník si pripísal iba dve trestné minúty za hákovanie. Úspešnejší bol Peter Smrek, ktorý rovnako ako Hebert debutoval v drese Rangers a zapísal si asistenciu pri góle McCarthyho 13 sekúnd pred koncom.

Ani proti nováčikovi súťaže z Columbusu Panthers nepretrhli šnúru zápasov bez víťazstva a s modrokabátnikmi nevyhrali už deviaty zápas v sérii (6:7 po predĺžení). V predĺžení mali obrovskú príležitsť, keď si trest ešte z tretej tretiny odpykával hosťujúci Gardiner, no Blue Jackets rozhodli v svoj prospech v oslabení po góle Roberta Krona. Líder strelcov domáci Pavel Bure sa musel uspokojiť len s jednou asistenciou, rovnako ako slovenský obranca Róbert Švehla.

Nováčik súťaže po piatkovej lekcii od obhajcu Stanleyho pohára (2:6) dominoval na druhej strane rieky Hudson v súboji s Islanders (1:4). V bránke Wild prekvapil debutujúci Derek Gustafson, ktorý prišiel o čisté konto len necelé dve minúty pred koncom, keď za jeho chrbát dorazil puk Jason Blake po strele slovenského obrancu Branislava Mezeia. Jeho spoluhráči - Zdeno Chára v obrane a Juraj Kolník v útoku bodovo neuspeli a pripísali si len mínusové body. Hosťujúci obranca Ľubomír Sekeráš prihral na tretí gól divochov z hokejky Roesta, Marián Gáborík trikrát neúspešne strieľal.

Perfektného brankára hostí Tommyho Sala neprekonal ani domáci ostrostrelec Miroslav Šatan, k strele sa však dostal iba raz. Oilers po prvý raz po 14 rokoch zvíťazili v siedmom zápase v poradí (4:0). Švédsky gólman, ktorý prvýkrát v kariére dosiahol v priebehu jednej sezóny sedem "shutoutov" a 30 víťazstiev, neinkasoval gól bez dvoch sekúnd už 150 minút.

BUFFALO - EDMONTON 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Perfektného brankára hostí Tommyho Sala neprekonal ani domáci ostrostrelec Miroslav Šatan, k strele sa však dostal iba raz. Oilers po prvý raz po 14 rokoch zvíťazili v siedmom zápase v poradí. Švédsky gólman, ktorý prvýkrát v kariére dosiahol v priebehu jednej sezóny sedem "shutoutov" a 30 víťazstiev, neinkasoval gól bez dvoch sekúnd už 150 minút.

Góly: 22. Marchant (Moreau, Brewer), 27. Poti (Weight, Carter), 33. Laraque (Murray), 48. Laraque (Murray, Uľanov). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:29. Brankári: Hašek Salo. Rozhodovali: Angus, Gregson - 18.690 divákov.

NY ISLANDERS - MINNESOTA 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Nováčik súťaže po piatkovej lekcii od obhajcu Stanleyho pohára (2:6) dominoval na druhej strane rieky Hudson v súboji s Islanders. V bránke Wild prekvapil debutujúci Derek Gustafson, ktorý prišiel o čisté konto len necelé dve minúty pred koncom, keď za jeho chrbát dorazil puk Jason Blake po strele slovenského obrancu Branislava Mezeia. Jeho spoluhráči - Zdeno Chára v obrane a Juraj Kolník v útoku bodovo neuspeli a pripísali si len mínusové body. Hosťujúci obranca Ľubomír Sekeráš prihral na tretí gól divochov z hokejky Roesta, Marián Gáborík trikrát neúspešne strieľal.

Góly: 59. Blake (MEZEI, Lapointe) - 20. Dowd (Mitchell, Krivokrasov), 20. Kuba, 34. Stewart (Bombardir), 38. Roest (SEKERÁŠ). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 23:25. Brankári: Vanbiesbrouck Gustafson. Rozhodovali: Joannette, Zelkin - 10.463 divákov.

WASHINGTON - NY RANGERS 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)

Na premiéru v bránke jazdcov nebude Guy Hebert spomínať v dobrom hlavne zásluhou Petra Bondra, ktorý ho prestrelil trikrát. "Nemám rád takých chlapíkov, ako je on," priznal sa Hebert po stretnutí. Slovenský útočník kraľuje v NHL v poradí "exekútorov" presilových hier - početnú prevahu doviedol do úspešného konca už 19-krát v sezóne. V boji o titul najlepšieho strelca ligy stráca 5 gólov na Rusa Pavla Bureho, no duel ešte nevzdáva. "Bude to ešte tvrdý súboj, no podstatnejšie je, aby sme vyhrávali ako tím. Góly potom prídu aj samé," vyhlásil Bondra. Dva góly dosiahol počas presiloviek po strelách bez prípravy, tretí dal po doťuknutí svojej strely za Hebertov chrbát po tom, čo sa na pravom krídle pohral s All-Star obrancom Brianom Leetchom. Bondrov spoluhráč Richard Zedník si pripísal iba dve trestné minúty za hákovanie. Úspešnejší bol Peter Smrek, ktorý rovnako ako Hebert debutoval v drese Rangers a zapísal si asistenciu pri góle McCarthyho 13 sekúnd pred koncom.

Góly: 8. Cote (Metropolit, Bulis), 21. BONDRA (Oates, Christič), 43. BONDRA (Oates), 43. BONDRA (Bulis, Oates), 47. Whitfield - 40. Grošek (Hlaváč, Leetch), 41. Dvořák (Kamenskij, Pilon), 60. McCarthy (Graves, SMREK). Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:27. Brankári: Kölzig Hebert. Rozhodovali: Jackson, Kimmerly - 18.672 divákov.

ANAHEIM - CHICAGO 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Selänneho náhrada po boku kapitána Mighty Ducks Paula Kariyu - Jeff Friesen sa opäť prezentoval dvoma presnými prihrávkami a vďaka nemu sk=oroval Kariya už v treťom zápase v poradí.

Góly: 24. Kariya (Friesen, Hrkac), 47. Tverdovskij (Titov, Pahlsson), 59. Kariya (Friesen) 40. Nylander 23 (Probert, Mironov). Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 22:35. Brankári: Giguere Thibault. Rozhodovali: Larue, OďHalloran - 13.492 divákov.

FLORIDA - COLUMBUS 6:7 po predĺžení (2:1, 2:4, 2:1 - 0:1)

Ani proti nováčikovi súťaže z Columbusu Panthers nepretrhli šnúru zápasov bez víťazstva a s modrokabátnikmi nevyhrali už deviaty zápas v sérii. V predĺžení mali obrovskú príležitsť, keď si trest ešte z tretej tretiny odpykával hosťujúci Gardiner, no Blue Jackets rozhodli v svoj prospech v oslabení po góle Roberta Krona. Líder strelcov domáci Pavel Bure sa musel uspokojiť len s jednou asistenciou, rovnako ako slovenský obranca Róbert Švehla.

Góly: 4. Tetarenko (Jokinen), 6. Nilson (Kozlov, ŠVEHLA), 28. Nilson (Kozlov, Boyle), 34. Pitlick (Prospal, Bure), 47. Tetarenko (Švidkij, Barrie), 55. Kozlov (Nilson, Hedican) 8. Sanderson (Quint, Knutsen), 27. Quint (Výborný, Nummelin), 36. Výborný (Nummelin), 36. Quint (Heinze, Wright), 39. Quint (Wright), 55. Gardiner (Selivanov), 61. Kron (Pushor). Vylúčení: 10:6 na 2 min, Odelein, Pushor (obaja CLB) na 5 min, Worrell (FLA) 2x5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 29:34. Brankári: Kidd Tugnutt. Rozhodovali: Heyer, Degrace - 13.358 divákov.