Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

NHL: Smrek nenastúpil pre zranenie rebier, Jágr má tretiu najlepšiu sezónu

TASR|13. mar 2001 o 11:14

New York 13. marca (TASR) - Zámorská NHL pokračovala dvoma stretnutiami bez slovenskej účasti.

Newyorskí Rangers viedli po dvoch tretinách nad Pittsburghom 2:0, no bod pre nich zachránil až minútu pred koncom obranca Brian Leetch po tom, ako hostia v záverečnej tretine zasadili domácim tri rýchle rany (3:3). Gólovo sa opäť predviedol Jaromír Jágr, v tabuľke strelcov sa odpútal na jeden od Petra Bondru (41) a zároveň spečatil so 102 bodmi minimálne tretiu najúspešnejšiu sezónu v 11-ročnej kariére NHL. Zvrat v zápase odštartoval Mario Lemieux, ktorý sa pri oslabení trafil do čierneho 640-krát v kariére NHL. Slovenský obranca Peter Smrek, ktorý minulý týždeň prestúpil k Rangers zo St. Louis, nenastúpil pre zranenie rebier.

Žraloci zo san Jose ukončili sedemzápasovú sériu bez víťazstva, na čom sa piatym zápasom s čistým kontom v sezóne podpísal proti Montrealu (3:0) brankár Nabokov, ktorý navyše zaznamenal i asistenciu na víťaznom góle Nolana. Domáci dosiahli 35. víťazstvo v sezóne, čím vyrovnali klubový rekord. Montreal prehral v tejto sezóne 37. zápas v riadnom hracom čase a štyri po predĺžení, čím vytvoril neslávny rekord v jeho 74-ročnej histórii, keď v sezóne 1983/84 prehrali 40 zápasov.

NY RANGERS - PITTSBURGH 3:3 po predĺžení (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)

Jazdci viedli po dvoch tretinách 2:0, no bod pre nich zachránil minútu pred koncom obranca Brian Leetch po tom, ako hostia v záverečnej tretine zasadili domácim tri rýchle rany. Gólovo sa opäť predviedol Jaromír Jágr, v tabuľke strelcov sa odpútal na jeden od Petra Bondru (41) a zároveň spečatil so 102 bodmi minimálne tretiu najúspešnejšiu sezónu v 11-ročnej kariére NHL. Zvrat v zápase odštartoval Mario Lemieux, ktorý sa pri oslabení trafil do čierneho 640-krát v kariére NHL. Slovenský obranca Peter Smrek, ktorý minulý týždeň prestúpil k Rangers zo St. Louis, nenastúpil pre zranenie rebier.

Góly: 5. Nedvěd (York, Leetch), 37. Kamenskij (Messier, Johnsson), 59. Leetch - 45. Lemieux (Ference, Jágr), 55. Jágr (Straka, Ference), 57. Lang. Vylúčení: 3:8 na 2 min, McCarthy (NYR), Oliwa (PIT) na 5 min, Purinton (NYR) na 5+DKZ, Primeau (PIT) na DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 28:38. Brankári: Hebert - Aubin. Rozhodcovia: Marouelli, Peel - 18.200 divákov.

SAN JOSE - MONTREAL 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Žraloci ukončili sedemzápasovú sériu bez víťazstva, na čom sa piatym zápasom s čistým kontom v sezóne podpísal brankár Nabokov, ktorý navyše zaznamenal i asistenciu na víťaznom góle Nolana. Domáci dosiahli 35. víťazstvo v sezóne, čím vyrovnali klubový rekord. Montreal prehral v tejto sezóne 37. zápas v riadnom hracom čase a štyri po predĺžení, čím vytvoril neslávny rekord v jeho 74-ročnej histórii, keď v sezóne 1983/84 prehrali 40 zápasov.

Góly: 13. Nolan (Suter, Nabokov), 20. Marleau (Nolan, Koroľuk), 60. Matteau (Hannan). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 45:20. Brankári: Nabokov (20. Kiprusoff, 21. Nabokov) - Theodore. Rozhodcovia: Leggo, Roberts - 17.496 divákov.