Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

NHL: Slovenskí a českí senátori sa dali ostrihať dohola, nahovorili aj šéfa

TASR|22. nov 2001 o 18:44

Ottawa 22. novembra (TASR) - Šesť slovenských a českých hokejistov zámorského klubu NHL Ottawa Senators, rovnako ako prezident klubu Roy Mlakar sa v stredu predstavili pred verejnosťou s hlavami ostrihanými dohola.

Pre netradičný spôsob ako osláviť rekord klubu - 10 zápasov v poradí bez prehry sa už po utorňajšom zápase s Vancouverom (3:0) rozhodli útočníci Marián Hossa, Martin Havlát a Radek Bonk a obranca Karel Rachůnek. Po stredajšom trénigu holohlavé kvarteto napodobnili aj najvyšší muž NHL obranca Zdeno Chára, útočník Ivan Čiernik, rovnako ako samotný prezident klubu Mlakar. V prípade šéfa klubu si však zámorské médiá neodpustili uštipačnú poznámku, že u Mlakara nedošlo k radikálnej zmene, lebo bol aj predtým spolovice plešatý.

"Prečo? Každý sa pýta prečo. Neviem, jednoducho sme chceli niečo urobiť a vlasy nám dorastú," neuspokojil zvedavosť novinárov Hossa, ktorého vlasy strihal masér Brad Joyal. Hossa ešte dodal: "Nie je to nič výnimočné a myslím, že to dobre vyzerá. Nemusíte sa o to starať ako o bežný účes. Verím, že nakoniec presvedčíme aj ostatných chalanov."

Mlakar svoj čin odôvodnil slovami: "Skupina českých a slovenských hráčov ma presviedčala, až som sa nechal nahovoriť. Najskôr som šokoval sekretárku, no mojej snúbenici sa to páčilo."

Obranca Ric Persson, ktorý bol v klube vždy povestný najkratšou frizúrou, po kúsku svojich spoluhráčov skonštatoval: "Teraz sa medzi nimi cítim ako hipisák. Možno som ich inšpiroval."

Súvisiace články