Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

NHL: Sledovanosť play off oproti vlaňajšku stúpla, Demitru videli 2 milióny

TASR|18. máj 2001 o 12:32

New York 18. mája (TASR) - Po problémoch v základnej časti priťahuje play off zámorskej hokejovej NHL viac televíznych divákov ako minulý rok. Zásluhu na tom podľa odborníkov má návrat Maria Lemieuxa a aj dramatické zápasy často končiace až v predĺžení

. Prvých päť prenosov na stanici ABC malo rating 1,6, čo je o 14 percent vyššia sledovanosť ako v minulom roku. Rovnako zaznamenala nárast aj ESPN2, kde zaregistrovali o 4 percentá viac divákov. Športová stanica ESPN zaznamenala celkovo pokles o 5 percent, no prenosy finálových zápasov konferencií videlo o 20 percent viac divákov ako minulý rok.

"Je to kombináciou niekoľkých faktorov. ABC a ESPN hokej viac propagovali a navyše sme mali niekoľko veľmi dramatických zápasov. V neposlednom rade nám pomohol aj návrat Maria Lemieuxa," povedal jeden z vedúcich predstaviteľov NHL Jon Litner. Vysokú sledovanosť na ESPN mal najmä stredajší zápas St. Louis - Colorado, v ktorom sa dvoma gólovými asistenciami prezentoval aj slovenský útočník Pavol Demitra a ktorý v zámorí videli asi 2 milióny divákov.

Súvisiace články