Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

NHL: sezóna pre Hossu a Cháru neistá

TASR|30. júl 2001 o 22:17

Ottawa 30. júla (TASR) - Kanadský hokejový klub zámorskej NHL Ottawa Senators podpísal novú jednoročnú zmluvu s obrancom Chrisom Phillipsom, ktorá mu ...

Ottawa 30. júla (TASR) - Kanadský hokejový klub zámorskej NHL Ottawa Senators podpísal novú jednoročnú zmluvu s obrancom Chrisom Phillipsom, ktorá mu zabezpečí príjem 1,1 milióna dolárov. Slovenská dvojica v tíme senátorov Marián Hossa a Zdeno Chára, rovnako ako aj obranca Wade Redden a útočník Daniel Alfredsson zostávajú naďalej bez zmlúv a ich situácia pred novou sezónou je neistá.

Phillips, ktorého senátori angažovali v roku 1996, strelil v uplynulej sezóne v 73 zápasoch dva góly a pridal 14 asistencií. Podľa denníka Ottawa Sun chcel Phillips dosiahnuť s klubom trojročný kontrakt, keď sa mu to však nepodarilo, uspokojil sa so zmluvou na jednu sezónu, aby nechýbal v tréningovom kempe.

"Je to stále dobrý obchod. Nemusíte si nad ničím lámať hlavu. Len som nechcel riskovať vynechanie kempu a akceptoval som ponuku, čo ma postavilo do dobrej pozície," povedal spoluhráč slvoenských legionárov, ktorí majú štatút obmedzených voľných hráčov.

V súvislsoti s oboma slovenskými reprezentantmi sa zaína špekulovať aj o ich možnom pôsobení v Európe. Hossa odmietol doteraz dve zmluvné ponuky pre malé navýšenie predchádzajúcej finančnej gáže, ale označil úvahy kanadskej tlače o čo i len dočasnej zmene pôsobiska za bezpredmetné. Obranca Chára, ktorého popularitu využila v súčasnosti i nemenovaná sieť mobilných telefónov na Slovensku, európsku anabázu nevylúčil, súčasne však nepotvrdil správu, že žiada minimálne milión dolárov ročne. Obrovitý obranca Chára po prestupe z NY Islanders ešte ponuku na zmluvu od senátorov nedostal. U ostrovanov v skončenej sezóne zarobil 632.500.

Medzi obmedzenými voľnými hráčmi Senators čakajúcich na nové kontrakty je okrem Hossu a Cháru aj tretí Slovák Ivan Čiernik, ktorý sa v novom ročníku bude usilovať vybojovať si stabilné miesto v kádri trénera Jacquesa Martina. Senators plánujú v novom ročníku na výplaty hráčom vydať 31 miliónov dolárov, čo je v porovnaní s vlaňajškom desaťpercentné navýšenie.

Viac informácií o hokeji na http://hokej.sme.sk

Súvisiace články