Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

NHL: Sekerášov jedenásty gól, Fiodorov má na konte už 800 bodov

TASR|23. mar 2001 o 12:13

New York 23. marca (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na piatok ďalšími siemimi zápasmi, v ktorých sa predstavilo deväť slovenských hokejistov. Bodovo sa presadili iba dvaja - Ľubomír Sekeráš z Minnesoty skóroval do bránky Detroitu a Richard Zedník z Montrealu asistoval pri jednom z dvoch gólov do siete Bostonu.

Už v 15. domácom zápase v poradí nenašli Red Wings premožiteľa. Divosi z Twin Cities síce aj zásluhou Ľubomíra Sekeráša v druhej tretine vyhrávali 2:1, no potom už góly strieľali len domáci (4:2). Sekeráš ešte v prvej tretine vyrovnal na 1:1, keď za chrbát Mannyho Legaca bekhendom dorazil skackajúci puk. Jeho spoluhráč Marián Gáborík si pripísal dva mínusové body a iba jednu strelu na bránku Detroitu. Sergej Fiodorov z mužstva červených krídel zaznamenal svoj 800. bod v kariére.

Slovenský útočník Canadiens Richard Zedník si v drese nového zamestnávateľa pripísal ďalší bod za asistenciu pri góle Briseboisa. Prvý útok domácich udržal troma gólmi nádeje na postup do play off pri živote. Rolstonova strela spoza obrancu v predĺžení prekvapila Theodora v bránke Canadiens (3:2) a Bruins už strácajú na ôsmu Carolinu vo Východnej konferencii len dva body. Domáci útočník Bill Guerin prevzal pred zápasom Cenu siedmeho hráča, ktorú mu určili svojimi hlasmi fanúšikovia medveďov ako hokejistovi, ktorý v sezóne najviac prekonal ich očakávania.

Marián Hossa v drese Senators opäť nebodoval, no jeho tím zvíťazil aj v San Jose (2:1). Sharks už prehrali v piatom zápase v poradí. Ruský útočník Alexej Jašin sa postaral o oba góly hostí a spoločne s Hossom už nazbierali 151 bodov, čím prekonali rekord klubu dvojíc. Ten držal Jašin spoločne so Shawnom McEachernom zo sezóny 1998/99.

V odvete stredajšieho stretnutia dostal v zostave bleskov opäť príležitosť aj slovenský obranca Kristián Kudroč, no Lightning nezopakovali svoje víťazstvo z Georgie (0:2). Kudroč vykorčuľoval na ľad dvanásťkrát a zapísal si dve trestné minúty za hrubosť a súperom uštedril dva bodyčeky.

Predators neprehrali už v štvrtom zápase po sebe (2:1) a stále sa nevzdávajú šance na play off. Na ôsme miesto v Západnej konferencii, ktoré okupuje Los Angeles, stráca Nashville päť bodov. Dvojici Slovákov v radoch dravcov Richardovi Lintenrovi ani Mariánovi Cisárovi sa nepodarilo bodovať.

V boji o Prezidentskú trofej zdolali Avalanche ďalšiu prekážku - St. Louis (3:1) a na čele celkovej tabuľky NHL majú stále osembodový náskok pred Detroitom. Ich center Joe Sakic sa okrem toho troma bodmi dostal do pozície ligového lídra v kanadskom bodovaní (106). Jediný Slovák v mužstve domácich bluesmanov Ľuboš Bartečko svoje individuálne štatistiky nijako neobohatil.

Prvé víťazstvo dočasného trénera Flames Grega Gilberta dosiahli plamene proti Flyers (3:1). Domáci útočník Ronald Petrovický zaznamenal iba dve trestné minúty za zovretie puku. Rick Tocchet z tímu hostí 506. gólom vyroval Johna LeClaira na 10. mieste v klubovom poradí strelcov.

BOSTON - MONTREAL 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Slovenský útočník Canadiens Richard Zedník si v drese nového zamestnávateľa pripísal ďalší bod za asistenciu pri góle Briseboisa. Prvý útok domácich udržal troma gólmi nádeje na postup do play off pri živote. Rolstonova strela spoza obrancu v predĺžení prekvapila Theodora v bránke Canadiens a Bruins už strácajú na ôsmu Carolinu vo Východnej konferencii len dva body. Domáci útočník Bill Guerin prevzal pred zápasom Cenu siedmeho hráča, ktorú mu určili svojimi hlasmi fanúšikovia medveďov ako hráčovi, ktorý v sezóne najviac prekonal ich očakávania.

Góly: 2. Allison (Rolston, Guerin), 28. Guerin (Allison, McLaren), 63. Rolston (Guerin, Allison) - 15. Brisebois (ZEDNÍK, Traverse), 37. Koivu (Savage, Campbell). Vylúčení: 7:5 na 2 min, Nazarov (BOS) a Souray (MON) na 5 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:17. Brankári: Dafoe - Theodore. Rozhodcovia: DeGrace, Stewart - 15.426 divákov.

DETROIT - MINNESOTA 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Už v 15. domácom zápase v poradí nenašli Red Wings premožiteľa. Divosi z Twin Cities síce aj zásluhou Ľubomíra Sekeráša v druhej tretine vyhrávali 2:1, no potom už góly strieľali len domáci. Sekeráš ešte v prvej tretine vyrovnal na 1:1, keď za chrbát Mannyho Legaca bekhendom dorazil skackajúci puk. Jeho spoluhráč Marián Gáborík si pripísal dva mínusové body a iba jednu strelu na bránku Detroitu. Sergej Fiodorov z mužstva červených krídel zaznamenal svoj 800. bod v kariére.

Góly: 15. Kozlov (Fiodorov, Lidström), 27. Draper (Holmström, Maltby), 47. Draper (Lapointe, Legace), 54. Lapointe (Shanahan, Murphy) - 17. SEKERÁŠ (Patera, Nielsen), 25. Hendrickson (Stewart, Gavey). Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:23. Brankári: Legace - Gustafson. Rozhodcovia: Leggo, Hasenfratz - 19.995 divákov.

TAMPA BAY - ATLANTA 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

V odvete stredajšieho stretnutia dostal v zostave bleskov opäť príležitosť aj slovenský obranca Kristián Kudroč, no Lightning nezopakovali svoje víťazstvo z Georgie. Kudroč vykorčuľoval na ľad dvanásťkrát a zapísal si dve trestné minúty za hrubosť a súperom uštedril dva bodyčeky.

Góly: 44. Brunette (Tamer, Kohn), 51. Ferraro (Brunette, Vasilievs). Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:30. Brankári: Weekes - Hnilička. Rozhodcovia: Faucette, Lee - 12.741 divákov.

CHICAGO - NASHVILLE 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Predators neprehrali už v štvrtom zápase po sebe a stále sa nevzdávajú šance na play off. Na ôsme miesto v Západnej konferencii, ktoré okupuje Los Angeles, stráca Nashville päť bodov. Dvojici Slovákov v radoch dravcov Richardovi Lintenrovi ani Mariánovi Cisárovi sa nepodarilo bodovať.

Góly: 54. Herperger (Quintal, McCarthy) - 14. Jačmenev (Walker, Robitaille), 62. Eaton (Legwand, Johnson). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, nevyužité tr. strieľanie Žamnov (CHIC). Strely na bránku: 22:24. Brankári: Thibault - Vokoun. Rozhodcovia: Meier, Maguire - 12.509 divákov.

ST. LOUIS - COLORADO 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

V boji o Prezidentskú trofej zdolali Avalanche ďalšiu prekážku a na čele celkovej tabuľky NHL majú stále osembodový náskok pred Detroitom. Ich center Joe Sakic sa okrem toho troma bodmi dostal do pozície ligového lídra v kanadskom bodovaní (106). Jediný Slovák v mužstve domácich Ľuboš Bartečko svoje individuálne štatistiky nijako neobohatil.

Góly: 43. Hecht (MacInnis, Turgeon) - 7. Sakic (Forsberg, Drury), 10. Hejduk (Forsberg, Sakic), 59. Nieminen (Drury, Sakic). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:22. Brankári: Johnson - Aebischer. Rozhodcovia: Koharski, Peel - 19.829 divákov.

CALGARY - PHILADELPHIA 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Prvé víťazstvo dočasného trénera Flames Grega Gilberta dosiahli plamene proti Flyers. Domáci útočník Ronald Petrovický zaznamenal iba dve trestné minúty za zovretie puku. Rick Tocchet z tímu hostí 506. gólom vyroval Johna LeClaira na 10. mieste v klubovom poradí strelcov.

Góly: 34. Sutter, 54. Savard (Iginla, Sutter), 60. Lydman (Iginla, Morris) - 10. Tocchet. Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránky: 24:16. Brankári: Brathwaite - Boucher. Rozhodcovia: Larue, Roberts - 16.865 divákov.

SAN JOSE - OTTAWA 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Marián Hossa v drese Senators opäť nebodoval, no jeho tím zvíťazil aj v San Jose. Sharks už prehrali v piatom zápase v poradí. Ruský útočník Alexej Jašin sa postaral o oba góly hostí a spoločne s Hossom už nazbierali 151 bodov, čím prekonali rekord klubu dvojíc. Ten držal Jašin spoločne so Shawnom McEachernom zo sezóny 1998/99.

Góly: 60. Marleau (Matteau) - 17. Alfredsson (McEachern, Jašin), 41. Jašin. Vylúčení: 3:8 na 2 min, Nolan, Marchment (SJ), Roy a Redden (OTT) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:17. Brankári: Nabokov - Hurme. Rozhodcovia: Jackson, Warren - 17.496 divákov.