Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

NHL: Šatanova asistencia na lavíny nestačila, Phoenix vyrovnal 33 s pred koncom

TASR|8. dec 2001 o 11:22

New York 8. decembra (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na sobotu štyrmi zápasmi. V nich sa predstavilo päť slovenských hokejistov. Do ...

New York 8. decembra (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na sobotu štyrmi zápasmi. V nich sa predstavilo päť slovenských hokejistov. Do štatistík sa zapísal len Miroslav Šatan, ktorý zaznamenal svoju 13. asistenciu v sezóne.

Náhradný brankár lavín David Aebischer chytil 26 striel domácich a aj vďaka nemu Colorado neprehralo už v siedmom zápase po sebe. Trinástu asistenciu v sezóne zaznamenal Miroslav Šatan, keď prihral na otvárací gól Dumonta. Prvý útok Sabres Dumont, Barnes, Šatan nazbieral v posledných ôsmich zápasoch 32 bodov. Najlepšiemu strelcovi hostí Joe Sakikovi sa proti Buffalu opäť darilo. V kariére dal tomuto súperovi v 58 zápasoch 28 gólov a 43-krát asistoval.

Víťazstvo zobral Detroitu 33 sekúnd pred koncom Daymond Langkow, keď pri power play prekonal presnou strelou Dominika Hašeka a poslal zápas do predĺženia. Domáci mali celý zápas navrch, ale zo 47 striel prešiel za chrbát Seana Burka len príklep Nicklasa Lidströma. Zo slovenského tria Coyotes bol najaktívnejší Ladislav Nagy, ktorý vystrelil štyrikrát. Michal Handzuš vyskúšal Hašekovu pozornosť raz, Radoslav Suchý sa do štatistík nezapísal. Tradičnú hymnu zaspievali pred zápasom dcéry ruského veterána Red Wings Igora Larionova - Aljonka a Diana.

Tromi gólmi v presilovkách vyrovnal Eric Daze klubový rekord. Robustný krídelník sa tešil z tretieho hetriku v kariére. "Neboli to pekné góly, všetky som len zblízka dorazil," skromne skonštatoval Daze. Chicago z 15 domácich zápasov prehralo len jeden, čo je najlepšia bilancia od sezóny 1994/95. Slovenský obranca Branislav Mezei z Islanders strávil na ľade takmer 12 minút, ale bodovo sa nepresadil. Svoj 400. zápas v NHL odohral obranca hostí Kenny Jönsson.

BUFFALO - COLORADO 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Dumont (ŠATAN, Warrener) - 13. Sakic (Blake), 38. Hinote (Blake, Messier), 50. Reinprecht (Vrbata, Trepanier), 60. Hejduk (Sakic). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:26. Brankári: Biron - Aebischer. Rozhodcovia: Maguire, McGeough - 18.690 divákov.

DETROIT - PHOENIX 1:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Víťazstvo zobral Detroitu 33 sekúnd pred koncom Daymond Langkow, keď pri power play prekonal presnou strelou Dominika Hašeka a poslal zápas do predĺženia. Domáci mali počas celého duelu navrch, ale zo 47 striel prešiel za chrbát Seana Burka len príklep Nicklasa Lidströma. Zo slovenského tria Coyotes bol najaktívnejší Ladislav Nagy, ktorý vystrelil štyrikrát. Michal Handzuš vyskúšal Hašekovu pozornosť raz, Radoslav Suchý sa do štatistík nezapísal. Tradičnú hymnu zaspievali pred zápasom dcéry ruského veterána Red Wings Igora Larionova - Aljonka a Diana.

Góly: 26. Lidström (Larionov, Robitaille) - 60. Langkow (Doan, Lemieux). Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 47:23. Brankári: Hašek - Burke. Rozhodcovia: gregson, Pollock - 20.058 divákov.

CHICAGO - NY ISLANDERS 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Góly: 17. Daze (Žamnov, Mironov), 36. Daze (Koroľov, Campbell), 41. Daze (Housley, Amonte), 42. Sullivan - 1. Jašin, 43. Kvaša (Jašin, Jönsson), 45. Isbister (Jašin, Kvaša). Vylúčení: 2:7 na 2 min, Bell (Chic.) a Webb, Scatchard (NYI) na 5 min, Žamnov (Chic.) 5+DKZ, presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:13. Brankári: Thibault - Snow. Rozhodcovia: Martell, Watson - 16.113 divákov.

DALLAS - EDMONTON 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)

Piatykrát v kariére vychytal nulu náhradník Eda Belfoura Marty Turco, keď zlikvidoval 24 striel olejárov. Dallas vyhral na domácom ľade po šiestich neúspešných pokusoch. Domáci excelovali najmä v prvej tretine, v ktorej dali štyri góly a vyhnali z bránky Tommyho Sala.

Góly: 3. Nieuwendyk (Matvichuk, Ručinský), 4. Verbeek (Nieuwendyk), 12. Lehtinen (Kamenskij, Modano), 19. Modano (Brunet), 24. Lehtinen (Kamenskij, Modano). Vylúčení: 6:5 na 2 min, Sydor (DAL) a Marchant (EDM) na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 17:24. Brankári: Turco - Salo (od 21. Markkanen). Rozhodcovia: Stewart, Sutherland - 18.532 divákov.