Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

NHL: Šatana nechal tréner sedieť celú 1. tretinu, Suchý so 7. asistenciou

TASR|14. feb 2001 o 15:29

New York 14. februára (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na stredu ďalšími piatimi zápasmi, v ktorých sa predstavilo sedem Slovákov. Bodovo sa presadili iba traja - Miroslav Šatan gólom a gólovou prihrávkou, Peter Bondra a Radoslav Suchý asistenciou

.

Útočník Sabres Miroslav Šatan vstúpil do stretnutia s Thrashers (5:4) nekoncentrovane a po jeho nepresnej prihrávke, skórovali domáci už v 45. sekunde zápasu. Tréner hostí Lindy Ruff ho preto celú prvú tretinu nechal sedieť na lavičke, no v ďalšej časti hry Šatan využil šancu napraviť svoju chybu. Najskôr prihral Grattonovi a v záverečnej tretine vyrovnal na 3:3. Sabres sa dokonca dostali do vedenia, ale nestarnúci Ferraro zavŕšil svoj 10. hetrik v kariére a Hnat Domenichelli druhým gólom v zápase rozhodol o triumfe domácich.

Obranca Phoenixu Radoslav Suchý naďalej drží rekord aktívnych hráčov NHL v počte zápasov v poradí bez strelenia gólu (116), no v Tampe (2:5) sa predviedol gólovou prihrávkou na hokejku Wilsona, ktorý skóroval do prázdnej bránky Lightning. Obranca domácich Kristián Kudroč po príchode z farmy Tampy dvakrát neúspešne strieľal a odsedel si dve minúty za faul kolenom. Útočníka Coyotes Jeremyho Roenicka delia už iba dva góly, aby sa po Joeovi Mullenovi a Patovi LaFontainovi stal tretím Amričanom v histórii súťaže, ktorý prekročil hranicu 400 gólov.

Peter Bondra z Washingtonu si proti Flames (4:4) nepolepšil v boji o titul najlepšieho kanoniera ligy, no asistoval pri góle Cota. Zedník, ktorý ukončil štvorzápasovú gólovú šnúru, mal dve výborné príležitosti rozhodnúť zápas v prospech Caps, no Vernon zlikvidoval jeho šancu v závere poslednej tretiny i v predĺžení. Domáci Ronald Petrovický sa pokúšal prekonať Kölziga dvakrát, zaznamenal však len mínusový bod.

V stretnutí dvoch najslušnejších mužstiev s najmenším počtom vylučovaných hráčov Nashville - Dallas (1:2) zostal domáci obranca Richard Lintner opäť na lavičke. Jeho spoluhráč Marián Cisár sa k strele nedostal a pripísal si iba jeden mínusový bod.

MONTREAL - COLORADO 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Canadiens pred zápasom slávnostne ocenili služby ich dlhoročnej opory Patricka Roy, ktorý do Montrealu procestoval s Avalanche. Roy sa hostiteľom príliš neodvďačil a v deviatom zápase proti niekdajším spoluhráčom zvíťazil už siedmykrát. Rozhodujúci gól Joea Sakica v predĺžení ukončil najhoršiu šnúru zápasov Colorada v ročníku (štyri stretnutia bez víťazstva).

Góly: 7. Markov (Koivu, Petrov), 51. Linden - 7. Drury (Forsberg, Tanguay), 45. Hejduk (Drury, Tanguay), 63. Sakic (Tanguay). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:23. Brankári: Theodore - Roy. Rozhodcovia: Gregson, Murphy - 21.273 divákov.

ATLANTA - BUFFALO 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Útočník Sabres Miroslav Šatan vstúpil do stretnutia s Thrashers nekoncentrovane a po jeho nepresnej prihrávke, skórovali domáci už v 45. sekunde zápasu. Tréner hostí Lindy Ruff ho preto celú prvú tretinu nechal sedieť na lavičke, no v ďalšej časti hry Šatan využil šancu napraviť svoju chybu. Najskôr prihral Grattonovi a v záverečnej tretine vyrovnal na 3:3. Sabres sa dokonca dostali do vedenia, ale nestarnúci Ferraro zavŕšil svoj 10. hetrik v kariére a Hnat Domenichelli druhým gólom v zápase rozhodol o triumfe domácich.

Góly: 1. Ferraro (Šlégr), 23. Domenichelli (Donovan, Šlégr), 26. Ferraro (Audette), 54. Ferraro (Brunette, Audette), 55. Domenichelli (Donovan) - 12. Andreychuk (Gilmour, McKee), 24. Gratton (ŠATAN, Gilmour), 49. ŠATAN (Rasmussen, Afinogenov), 52. Varaďa. Vylúčení: 5:3 na 2 min, Kohn, Odgers (ATL) a Žitnik , Ray (BUF) na 5 min. Strely na bránku: 36:37. Brankári: Rhodes - Biron. Rozhodcovia: Faucette, Hasenfrantz - 14.062 divákov.

TAMPA BAY - PHOENIX 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

Obranca hostí Radoslav Suchý naďalej drží rekord aktívnych hráčov NHL v počte zápasov v poradí bez strelenia gólu (116), no v Tampe sa predviedol gólovou prihrávkou na hokejku Wilsona, ktorý skóroval do prázdnej bránky Lightning. Obranca domácich Kristián Kudroč po príchode z farmy Tampy dvakrát neúspešne strieľal a odsedel si dve minúty za faul kolenom. Útočníka Coyotes Jeremyho Roenicka delia už iba dva góly, aby sa po Joeovi Mullenovi a Patovi LaFontainovi stal tretím Amričanom v histórii súťaže, ktorý prekročil hranicu 400 gólov.

Góly: 20. Ledyard (Modin), 42. St. Louis (Richards, Modin) - 28. Juneau (Numminen, Roenick), 29. Green (Lumme, May), 37. Roenick (Doan, Tkachuk), 46. May (Wilson), 60. Wilson (SUCHÝ, May). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:27. Brankári: Kochan - Esche. Rozhodcovia: Sutherland, Walkom - 10.843 divákov.

CALGARY - WASHINGTON 4:4 po predĺžení (3:1, 0:3, 1:0 - 0:0)

Hosťujúci útočník Peter Bondra si proti Flames nepolepšil v boji o titul najlepšieho kanoniera ligy, no asistoval pri góle Cota. Zedník, ktorý ukončil štvorzápasovú gólovú šnúru, mal dve výborné príležitosti rozhodnúť zápas v prospech Caps, no Vernon zlikvidoval jeho šancu v závere poslednej tretiny i v predĺžení. Domáci Ronald Petrovický sa pokúšal prekonať Kölziga dvakrát, zaznamenal však len mínusový bod.

Góly: 5. Bure (Iginla, Gauthier), 15. Savard (Bure), 19. Stillman (Savard, Bure), 46. Savard (Housley, Stillman) - 17. Gončar (Oates, Christič), 31. Cote (BONDRA, Bulis), 32. Christič (Oates, Johansson), 35. Halpern (Konowalchuk, Dahlen). Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:31. Brankári: Vernon - Kölzig. Rozhodcovia: Kimmerly, Van Massenhoven - 16.700 divákov.

NASHVILLE - DALLAS 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

V stretnutí dvoch najslušnejších mužstiev s najmenším počtom vylučovaných hráčov zostal domáci obranca Richard Lintner opäť na lavičke. Jeho spoluhráč Marián Cisár sa k strele nedostal a pripísal si iba jeden mínusový bod.

Góly: 59. Kjellberg (Berehowsky, Legwand) - 15. Hull (Modano, Sydor), 51. Modano (Langenbrunner, Keane). Vylúčení: 2:4 na 2 min, Hartnell (NAS), Helenius (DAL) na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:35. Brankári: Dunham - Belfour. Rozhodcovia: McGeough, Stewart - 15.151 divákov.