Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

NHL: Ronald Petrovický sa s Calgary dohodol na dva roky za 1,17 milióna USD

TASR|5. aug 2001 o 16:44

Bratislava 5. augusta (TASR) - Slovenský hokejový útočník Ronald Petrovický sa dohodol na novej zmluve so zámorským klubom NHL Calgary Flames. Už o pár dní po prílete do Kanady mladší z bratského dua Petrovických aj oficiálne podpíše dvojcestný kontrakt na dva roky, počas ktorých by mal zarobiť 1,170.000 amerických dolárov.

"Dohoda je už na svete, zmluvu však podpíšem až po príchode do Calgary. Pristúpil som na dvojcestnú zmluvu, predstavitelia klubu však môjmu agentovi Melovi Bridgementovi prisľúbili 30-percentný nárast platu, ak sa udržím v NHL," prezradil 24-ročný hokejista, ktorému 30. júna vypršal kontrakt na 450.000 dolárov za sezónu a stal sa obmedzeným voľným hráčom.

V uplynulom ročníku pravý krídelník stál štyri mesiace pre zranené pravé zápästie, v závere základnej časti nastúpil v drese plameňov na 30 zápasov, v ktorých nazbieral 9 bodov za 4 góly a 5 asistencií. Vedenie klubu si jeho služby však pochvaľovalo najmä pre veľké nasadenie a nekompromisnosť v osobných súbojoch, čo Petrovický doložil 54 trestnými minútami a 68 bodyčekmi.

"Malý trh v meste spôsobuje, že klub šetrí a zbavuje sa drahých hráčov. V novom ročníku sa budeme musieť zaobísť bez Coreyho Stillmana, ktorého poslali do St. Louis i bez Valerija Bureho, ktorý odišiel do Floridy Panthers. Teší ma však príchod českého brankára St. Louis Blues Romana Tureka, ktorého sme získali za nášho Freddieho Brathwaita. Konečne sa budem mať s kým porozprávať v rodnej reči," povedal Petrovický.

br ph

Súvisiace články