Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

NHL: Ronald Petrovický je rozrážačom plameňov a teší sa na bratské MS

TASR|5. apr 2001 o 13:31

Calgary 5. apríla (TASR) - Kanadské médiá označujú slovenského hokejového útočníka Ronalda Petrovického za aktívneho rozrážača v tíme Flames a prebiehajúcu sezónu v zámorskej NHL v jeho podaní za mimoriadne vydarenú. Dvadsaštyriročný krídelník absolvoval pre zranenie len 27 zápasov, napriek tomu sa však v závere základnej časti prebojoval do prvého útoku k centrovi Marcovi Savardovi a krídelníkovi Jarome Iginlovi. Sám Petrovický si uvedomuje nárast formy a vzrušuje ho myšlienka štartu na MS spolu s jeho starším bratom Róbertom.

"Po rozpačitom začiatku sezóny sa s blížiacim koncom základnej časti Petrovický stále zlepšuje. Napriek nešťastnému zraneniu ramena, pre ktoré vypadol na 49 stretnutí z hry, sa vrátil do zostavy plameňov a v zápasoch dostáva stále viac priestoru. Petrovický svojimi výkomi dokazuje, že do NHL patrí. Posledný týždeň bol dokonca najlepším hráčom Flames," uvádza denník Calgary Sun, pre ktorý slovenský hokejista povedal: "Som šťastný, že sa sezóna v NHL pre mňa vyvíja tak, ako som si želal. Škoda len, že play off bude bez nás, musím sa však ešte zlepšovať a stále dokazovať, že do NHL patrím. Keď mi v kempe oznámili, že si ma ponechajú v tíme, cítil som sa ako v nebi. Potom prišlo zranenie a bol som veľmi nervózny a nespokojný. Tvrdo som však na sebe pracoval a podarilo sa mi vrátiť do mužstva. Hrať v jednom útoku s takými hráčmi je pre mňa veľkou poctou. Snažím sa o agresívny štýl a vytváranie dobrých pozícii pre spoluhráčov, aby bola naša lajna čo najproduktívnejšia."

Stúpajúce výkony mladšieho z dvojice bratov Petrovických si nemohol nevšimnúť ani reprezentačný tréner Slovenska Ján Filc, ktorý pred MS v Nemecku oslovil aj útočníka Calgary.

"Môjmu bratovi Robovi sa darí a myšlienka, že by sme hrali spolu za Slovensko na MS v Nemecku ma naozaj vzrušuje. Uvidíme. V prípade, že v reprezetnácii podám kvalitné výkony, možno dostanem šancu aj na olympijskom turnaji v Salt Lake City. Ak sa mi vydarí záver tejto sezóny a moja forma bude v NHL stúpať i na začiatku tej budúcej, budem mať šancu," dodal Ronald Petroviský. pb ph

Súvisiace články