Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

NHL: Ray Bourque oficiálne oznámil koniec kariéry

TASR|26. jún 2001 o 22:37

Denver 26. júna (TASR) - Jedna z najväčších osobností tohtoročných bojov o Stanley Cup, 40-ročný obranca Ray Bourque v utorok večer oficiálne oznámil ukončenie kariéry. Stalo sa tak po dlhých ...
Denver 26. júna (TASR) - Jedna z najväčších osobností tohtoročných bojov o Stanley Cup, 40-ročný obranca Ray Bourque v utorok večer oficiálne oznámil ukončenie kariéry. Stalo sa tak po dlhých 22 sezónach, čo sa pokúšal získať najprestížnejšiu hokejovú trofej na svete. To sa mu podarilo až po minuloročnom prestupe z materského Bostonu, začiatkom júna v tíme Colorada Avalanche. "Chcem sa poďakovať hokeju, najlepšej hre na svete," povedal Bourque pri príležitosti odchodu z aktívneho hokeja.

Bourque je v histórii NHL najproduktívnejším obrancom, keď sa mu podarilo vsietiť 410 gólov a celkovo zaznamenať 1579 boodv. Vo hviezdnych tímoch All Star sa predstavil 19-krát, vo finále Stanley Cupu trikrát a v budúcnosti sa jednoznačne zaradí do Siene slávy. Svoj vrchol zažil päťnásobný držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu 9. júna 2001, keď v Denveri nastúpil na svoj 1826. zápas v kariére a siedmy zápas finálovej série s New Jersey Devils. Proti diablom utvoril i ďaľší rekord NHL - v treťom zápase sa mu podarilo streliť gól ako najstaršiemu hráčovi v histórii finálových bojov.

Bourqov odchod znamená pre coloradský klub výraznú úľavu po finančnej stránke. Ušetria probližne 5,5 milióna dolárov, ktoré môžu využiť na udržanie neobmedzených voľných hráčov ako Joe Sakic, Rob Blake, či Patrick Roy.

hokej.sme.sk

Súvisiace články