Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

NHL: Radivojevič i Fabuš s pozvánkami do prípravného kempu Coyotes

TASR|9. sep 2001 o 11:31

Phoenix 9. septembra (TASR) - Na nováčikovskom turnaji v Hull si pozvánky do prípravného kempu tímu NHL vybojovali aj dva slovenské talenty Phoenixu Coyotes Branko Radivojevič a Peter Fabuš.

Obaja hráči si pripísali v troch zápasoch do kanadského bodovania po tri body. "Ja som trikrát asistoval a Peter mal dve prihrávky a v poslednom zápase s Floridou sa mu aj podarilo streliť gól," povedal piešťanský rodák Radivojevič po zápase o 3. miesto, v ktorom Phoenix podľahol Floride 2:3. "V prvom zápase sme s Petrom nastúpili spoločne v útoku, v priebehu turnaja nás tréner Potvin menil a neustále útoky kombinoval. S výnimkou Wayna Gretzkého, ktorý viedol kemp kanadskej reprezentácie, sa do Hull na nás prišlo pozrieť celé vedenie Coyotes," prezradil ďalej člen All-Star tímu juniorskej OHL z Bellevillu a dodal: "Samozrejme, že správa o našom zaradení do prípravného kempu je super a sme šťastní, že nás neposlali hneď domov. Už v utorok nás čakajú fyzické testy a v sobotu prípravný duel s Vancouverom." V Scottsdale sa obaja mladíci pripoja k Ladislavovi Nagyovi a Radoslavovi Suchému.

Ani v prípade, ak by obaja odchovanci trenčianskeho hokeja neuspeli v záverečnom kempe, nebudú sklamaní. "Obaja sme v tom prípade rozhodnutí zostať na farme AHL v Springfielde," vyhlásil Radivojevič.

Nováčik Floridy Panthers Tomáš Malec sa do prípravného kempu panterov k Róbertovi Švehlovi neprebojoval.

br

Súvisiace články