Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

NHL: Predaj Jágra z Pittsburghu sa zatiaľ nekoná

TASR|21. jún 2001 o 12:47

Pittsburgh 21. júna (TASR)- Predaj českého hokejistu Jaromíra Jágra z tímu zámorskej NHL Pittsburgh Penguins sa pravdepodobne neuskutoční ani počas tohto víkendu, keď je na programe vstupný draft NHL, ani v najbližšej budúcnosti. Uviedol to v stredu ge

nerálny manažér Pittsburghu Craig Patrick.

Jágr by v prípade zotrvania v klube zarobil v nasledujúcich dvoch sezónach 20,7 miliónov dolárov, majiteľ tučniakov Mario Lemieux však označil Jágrov odchod za takmer istý. "Pravdepodobne je čas na zmenu," povedal.

Otázkou stále ostáva aj budúcnosť Jágrových spoluhráčov, nakoľko vedenie nemá podpísané nové zmluvy až s 18 z nich, vrátane Alexeja Kovaľova, Martina Straku, Roberta Langa a Dariusa Kasparaitisa. "Čokoľvek sa toto leto ešte môže prihodiť," povedal Patrick, ktorý v stredu podpísal s klubom nový päťročný kontrakt. "Denne zvažujeme všetky alternatívy. Môže sa nakoniec stať, že nepredáme nikoho," dodal Patrick, ktorého vo štvrtok zvolili do Siene slávy NHL.

Patrick potvrdil, že ohľadne Jágra viedol rozhovory s New Yorkom Rangers, označil ich však za predbežné, pričom v tejto záležitosti neočakáva v najbližšej budúcnosti žiadne výrazné pokroky.

iš ph

hokej.sme.sk

Súvisiace články