Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

NHL pozná svoj program v novej sezóne

Každý tím odohrá v najbližšej sezóne 82 stretnutí. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 25. jún 2015 o 20:44

Vedenie zámorskej hokejovej profiligy vo štvrtok predstavilo hrací plán súťaže v sezóne 2015/16.

NEW YORK. Vedenie zámorskej hokejovej NHL vo štvrtok predstavilo hrací plán súťaže v sezóne 2015/16. Profiliga odštartuje porciou štyroch duelov 7. októbra.

V základnej časti sa uskutoční dovedna 1230 stretnutí, každé z mužstiev odohrá v jej priebehu 82 zápasov.

Posledným hracím dňom pred začiatkom vyraďovacej fázy bude sobota 9. apríla 2016, keď bude v akcii všetkých 30 účastníkov. Prvenstvo v súťaži obhajuje Chicago Blackhawks.

Každý z tímov sa aspoň raz za sezónu predstaví na ľade každého súpera.

Priaznivci sa v priebehu ročníka môžu tešiť aj na duely pod holým nebom. Ešte v januári vedenie NHL informovalo, že populárna tradícia stretnutí Winter Classic bude mať trojité pokračovanie.

Hneď v prvý deň nového roka 2016 privítajú hokejisti Bostonu Bruins hráčov Montrealu Canadiens vo Foxborough na Gillette Stadium s kapacitou takmer 69-tisíc fanúšikov. Štadión využívajú hráči klubu amerického futbalu New England Patriots.

Vo februári sa potom uskutočnia zvyšné dve stretnutia. Najprv 21. februára na štadióne Minnesotskej univerzity vyzvú domáci Wild súperov z Chicaga.

O šesť dní neskôr budú fanúšikovia hokeja v domovskom stánku bejzbalistov Colorada Rockies svedkami merania síl medzi "lavínami" z Denveru a "červenými krídlami" z Detroitu.

Okrem vianočnej prestávky čaká profiligu prerušenie aj medzi 28. januárom a 1. februárom 2016, kedy sa uskutoční tradičná exhibícia - Zápas hviezd NHL, ktorého dejiskom bude Bridgestone Arena, domovský stánok Nashvillu Predators.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články