Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

NHL: Podľa USA Today Jágr v lete opustí pittsburghských tučniakov

TASR|22. mar 2001 o 12:07


Pittsburgh 22. marca (TASR) - Podľa amerického denníka USA Today opustí česká hokejová megahviezda zo zámorskej NHL Jaromír Jágr v lete tím Pittsburgh Penguins. Olympijský víťaz z Nagana a ašpirant na obhajobu Art Rossovej trofeje, určnej v NHL pre najproduktívnejšieho hráča základnej časti, má v súčasnosti ročný príjem z kontraktu prevyšujúci 10 miliónov dolárov, pričom v lete bude mať štvorica tučniakov - Alexej Kovaľov (Rus.), Martin Straka, Róbert Lang (obaja ČR), Darius Kasparaitis (Rus.) - štatút obmedzených voľných hráčov.


"Bolo to nedávno, čo Lemieux povedal, že Jágra chce v Pittsburghu, ak však hráč sám má záujem zostať v klube. Bolo to po prvý raz, keď Lemieux v rozhovoroch o možnom odchode Jágra z tímu nepriamo pripustil, že jeho prestup môže byť pre fanúšikov šokujúcou realitou," uvádza USA Today a dodáva: "Vedenie Pittsburghu čaká v lete skutočne ťažké obdobie rozhodovaní, ktoré môže ovplyvniť výrazne budúcu tvár Penguins. Štvorica Kovaľov, Straka, Lang, Kasparaitis patrí k oporám tučniakov aj v tejto sezóne a títo hráči nebudú mať núdzu o nových záujemcov poskytujúcich im lukratívnejšie zmluvy. Vedenie tučniakov sa musí rozhodnúť, či zaplatí Jágra, alebo finančne pokryje minimálne troch hokejistov zo spomínanej štvorice. Koľko mu však klub ponúkne? Dvanásť, trinásť, možno pätnásť miliónov dolárov, to je nemysliteľné. Ak Jágr v Pitsbrughu, s ktorým má ešte dvojročnú zmluvu, zostane, je možné, že tučniakov opustí spoločne až s Lemieuxom. Legendárny Lemieux totiž plánuje v NHL odohrať ešte dve sezóny."

V súvislosti s Jágrovou budúcnosťou, v prípade jeho prestupu z Pittsburghu, sa najčastejšie spomínajú kluby New York Rangers, Los Angeles Kings a Dallas Stars.

"Jazdci s najväčším rozpočtom v NHL sú stále tam, kde sa lovia veľké ryby a majú vždy pripravenú vylepšenú ponuku. Králi z LA zasa ešte nepoužili niekoľkomiliónový kontrakt, ktorý zostal voľný po prestupe obrancu Roba Blaka do Colorada. Dallaské hviezdy sa snažia získať od Tampy Bay prvé kolo v prípadnom drafte, na ktorý majú voľnú kartu aj ostrovania z New Yorku," uzatvára USA Today. pb

Súvisiace články