Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

NHL: Petrovický ani Nagy nepomohli gólmi k víťazstvám

TASR|11. mar 2001 o 12:41

New York 11. marca (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci zo soboty na nedeľu jedenástimi stretnutiami, v ktorých sa predstavil rovnaký počet Slovákov.

Ôsmy gól Slováka Ladislava Nagya v sezóne znamenal vyrovnanie na 1:1. St. Louis však napokon prišlil o možnosť zvíťaziť po prvý raz v šiestich stretnutiach v záverečnej minúte, keď inkasovali z hokejky Shanahana (2:2). Slovenský útočník sa presadil proti Osgoodovi po strele obrancu Chavanova, keď najskôr zakryl brankárovi hostí výhľad, spracoval si tesne pred bránkoviskom puk a po otočke skóroval. Ľuboš Bartečko sa do štatistík nezapísal. Detroit okúsil v posledných 16 zápasoch prehru iba raz.

Žralokom zo San Jose sa nepodarilo zvíťaziť v posledných siedmich stretnutiach, na čom sa štvrtým čistým kontom v kariére podieľal český brankár Nashvillu Tomáš Vokoun (0:3). Marián Cisár ani Richard Lintner sa bodovo nepresadili.

Skóre stretnutia otvoril český útočník NY Rangers Radek Dvořák, ktorý tak oslávil 255. stretnutie bez prerušenia, čo ho radí na tretie miesto tabuliek NHL. Slovák Marián Hossa asistoval pri oboch góloch Martina Havláta, hosťujúci Peter Smrek sa do štatistík nezapísal. Rangers i napriek výhre 3:2 už tento rok pravdepodobne do play off nezasiahnu, keď na ôsmu Carolinu strácajú 12 bodov.

Králi z Los Angeles sa márne pokúšajú dostihnúť ôsmy Edmonton, na ktorý stále strácajú štyri body, keď o plný bodový zisk prišli s Chicagom necelé 4 minúty pred koncom (2:2). Žigmund Pálffy ukončil osobný rekord v streleckej "neplodnosti", keď v druhej tretine vyslal strelu na súperovu bránku, čo sa mu nepodarilo v ôsmich predchádzajúcich tretinách. Na bránku nevystrelil ani raz Ľubomír Višňovský, Jozef Stümpel stále laboruje so zlomeným rebrom.

Slovák Radoslav Suchý si pripísal plusový bod, no domáci Phoenix bol napokon spokojný s bodom, keď Montreal vyrovnal za 13 minút záverečnej tretiny z 0:3 na 3:3.

Hokejisti Tampy zvíťazili tretíkrát v sérii, čo sa im naposledy podarilo v úvode novembra. Slovenský obranca Kristián Kudroč zaznamenal proti Columbusu (4:1) plusový bod a odsedel si dve minúty za držanie.

Famózny český útočník Pittsburghu Penguins Jaromír Jágr nazbieral proti Calgary 5 bodov, čím dosiahol 100. bod v sezóne a štvrtýkrát v kariére NHL. Tri asistencie si pripísali Lemieux s Kovaľovom a druhý gól v sezóne sa podarilo streliť Ronaldovi Petrovickému, ktorý zvýšil v druhej tretine na 3:2.

DALLAS - COLORADO 3:2 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Hviezdy zvíťazili doma nad lavínami až v siedmom stretnutí, keď zlatý gól strelil obranca Brad Lukowich. Kapitán hostí Joe Sakic strelil 40. gól v sezóne a dotiahol sa tak na Slováka Petra Bondru a Rusa Alexeja Kovaľova.

Góly: 2. Sydor (Modano), 15. Modano, 62. Lukowich (Donato) - 11. Blake (Forsberg, Škoula), 38. Sakic (Forsberg, Nieminen). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:32. Brankári: Belfour - Roy. Rozhodcovia: Faucette, Shick - 17.001 divákov.

PHILADELPHIA - NEW JERSEY 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Diabli si odviezli z Philadelphie plný bodový zisk po strele Johna Maddena 47 sekúnd pred koncom a tešili sa zo siedmeho víťazstva v sérii.

Góly: 5. Recchi (Picard, Primeau), 50. Delmore - 30. Rafalski (Gomez, McKenzie), 31. Holík, 60. Madden (McKay). Vylúčení: 5:5 na 2 min, Richardson, Stock, Tocchet, 2x McAllister (PHI) na 5 min, 2x McKenzie, Stevenson, Stevens (NJ) na 5 min, McKenzie na 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:33. Brankári: Čechmánek - Brodeur. Rozhodcovia: Marouelli, Pollock - 19.755 divákov.

TAMPA BAY - COLUMBUS 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Hokejisti Tampy zvíťazili tretíkrát v sérii, čo sa im naposledy podarilo v úvode novembra. Slovenský obranca Kristián Kudroč zaznamenal plusový bod a odsedel si dve minúty za držanie.

Góly: 32. Holzinger, 42. St. Louis (Holzinger), 44. St. Louis (Ekman, Holzinger), 54. Ledyard (Ekman, Richards) - 15. Knutsen (Nummelin, Sanderson). Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:22. Brankári: Weekes - Denis. Rozhodcovia: Degrace, Heyer - 17.111 divákov.

ST. LOUIS - DETROIT 2:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)

Ôsmy gól Slováka Ladislava Nagya v sezóne znamenal vyrovnanie na 1:1. Blues však napokon prišlil o možnosť zvíťaziť po prvý raz v šiestich stretnutiach v záverečnej minúte, keď inkasovali z hokejky Shanahana. Slovenský útočník sa presadil proti Osgoodovi po strele obrancu Chavanova, keď najskôr zakryl brankárovi hostí výhľad, spracoval si tesne pred bránkoviskom puk a po otočke skóroval. Ľuboš Bartečko sa do štatistík nezapísal. Detroit okúsil v posledných 16 zápasoch prehru iba raz.

Góly: 52. NAGY (Chavanov, Turgeon), 56. Drake (Conroy, Mayers) - 45. Yzerman (Kozlov, Duchesne), 60. Shanahan (McCarty, Lapointe). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:27. Brankári: Turek - Osgood. Rozhodcovia: Koharski, McGeough - 20.022 divákov.

BOSTON - ATLANTA 5:7 (2:3, 3:2, 0:2)

Medvedi z Bostonu vyslali na brankára Atlanty 45 strieľ, no ani to nestačilo na zisk bodu, o ktorý prišli v záverečnej minúte. Všetkých päť gólov domácich padlo pri presilových hrách.

Góly: 2. Rolston (Kultanen, Kovalenko), 19. Guerin (Samsonov, Allison), 33. Rolston (Allison, Samsonov), 34. Goren (Thornton, Allison), 37. Allison (Samsonov, Rolston) - 9. Donovan (Kohn, Karlsson), 10. Štefan (Svartvadet, Kallio), 13. Štefan (Svartvadet, Kallio), 25. Kallio (Guolla, Štefan), 34. Audette (Ferraro), 60. Brunnete (Murphy, Šlégr), 60. Kohn. Vylúčení: 7:11 na 2 min, Guerin (BOS), Tamer (ATL) na 5 min, presilovky: 5:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 45:31. Brankári: Grahame (13. Skudra) - Maracle. Rozhodcovia: Hasenfratz, Murphy - 15.689 divákov.

PHOENIX - MONTREAL 3:3 po predĺžení (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)

Slovák Radoslav Suchý si pripísal plusový bod, no domáci kojoti napokon boli spokojní s bodom, keď hostia vyrovnali za 13 minút záverečnej tretiny z 0:3 na 3:3.

Góly: 6. Roenick (Tkachuk, Vaananen), 23. Juneau, 30. Doan (Tkachuk) - 43. Koivu (Petrov, Savage), 44. Ručinský, 56. Koivu (Savage, Petrov). Vylúčení: 3:4 na 2 min, Debrusk (PHO), Asham (MON) na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:31. Brankári: Esche - Theodore. Rozhodcovia: Larue, Stewart - 15.527 divákov.

VANCOUVER - TORONTO 3:3 po predĺžení (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)

Canucks využili z 10 presilových hier iba jednu, keď neuspeli ani pri dvojminútovej presilovke 5-3. Domáci kanonier Markus Näslund sa dotiahol na trio 40-gólových strelcov - Bondru, Sakica, Kovaľova.

Góly: 3. Näslund (Cassels, Bertuzzi), 15. Näslund (Bertuzzi, Jovanovski), 25. Schaefer (Cassels, Lachance) - 32. Sundin (Kaberle, Roberts), 49. Roberts (Sundin, McCabe), 53. Sundin (Thomas, Cross). Vylúčení: 3:10 na 2 min, 2x Brashear (VAN), 2x Domi (TOR) na 5 min, 2x Domi, Perreault (TOR) na 10 min, McCabe, Sundin (TOR) na 10+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 33:15. Brankári: Cloutier - Joseph. Rozhodcovia: Leggo, Watson - 18.422 divákov.

SAN JOSE - NASHVILLE 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Žralokom sa nepodarilo zvíťaziť v posledných siedmich stretnutiach, na čom sa štvrtým čistým kontom v kariére podieľal český brankár Tomáš Vokoun. Marián Cisár ani Richard Lintner sa bodovo nepresadili.

Góly: 35. Walker (Eaton, Robitaille), 57. Robitaille (Ronning, Timonen), 60. Fitzgerald (Kjellberg, Houlder). Vylúčení: 6:6 na 2 min, Heins (SJ) na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 17:25. Brankári: Nabokov - Vokoun. Rozhodcovia: Devorski, Martell - 17.496 divákov.

LOS ANGELES - CHICAGO 2:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Králi sa márne pokúšajú dostihnúť ôsmy Edmonton, na ktorý stále strácajú štyri body, keď o plný bodový zisk prišli necelé 4 minúty pred koncom. Žigmund Pálffy ukončil osobný rekord v streleckej "neplodnosti", keď v druhej tretine vyslal strelu na súperovu bránku, čo sa mu nepodarilo v ôsmich predchádzajúcich tretinách. Na bránku nevystrelil ani raz Ľubomír Višňovský, Jozef Stümpel stále laboruje so zlomeným rebrom.

Góly: 38. Thomas, 51. Belanger - 3. Herperger (Daze, Dean), 57. Probert (Calder, Herperger). Vylúčení: 4:8 na 2 min, Grimson (LA), Probert (CHI) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1. Strely na bránku: 25:32. Brankári: Potvin - Passmore. Rozhodcovia: OďHalloran, Roberts - 18.118 divákov.

OTTAWA - NY RANGERS 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Skóre stretnutia otvoril Čech Radek Dvořák, ktorý tak oslávil 255. stretnutie bez prerušenia, čo ho radí na tretie miesto tabuliek NHL. Slovák Marián Hossa asistoval pri oboch góloch Martina Havláta, hosťujúci Peter Smrek sa do štatistík nezapísal. Rangers i napriek výhre už tento rok pravdepodobne do play off nezasiahnu, keď na ôsmu Carolinu strácajú 12 bodov.

Góly: 14. Havlát (Salo, HOSSA), 27. Havlát (HOSSA, Zamuner) - 7. Dvořák (Messier, Pilon), 51. Nedvěd, 52. McCarthy (Hlaváč, Lefebvre). Vylúčení: 4:6 na 2 min, Fisher (OTT), Graves (NYR) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:25. Brankári: Fountain - Hebert. Rozhodcovia: Trotier, Warren - 18.500 divákov.

PITSBURGH - CALGARY 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)

Famózny český útočník Jaromír Jágr nazbieral proti Calgary 5 bodov, čím dosiahol 100. bod v sezóne a štvrtýkrát v kariére NHL. Tri asistencie si pripísali Lemieux s Kovaľovom a druhý gól v sezóne sa podarilo streliť Ronaldovi Petrovickému, ktorý zvýšil v druhej tretine na 3:2.

Góly: 15. Jágr (Kovaľov, Lemieux), 22. Laukkanen (Lemieux, Jágr), 34. Lemieux (Straka, Jágr), 50. Jágr (Beránek, Kovaľov), 56. Straka (Lang, Kovaľov), 60. Jágr (Stevens, Lemieux) - 8. Wiemer (Iginla, Lydman), 11. Savard (Housley, Iginla), 25. PETROVICKÝ (Sutter, Morris). Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:34. Brankári: Aubin - Vernon. Rozhodcovia: Kimmerly, Kowal - 17.148 divákov.