Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

NHL: Petrovického premiérový gól víťazným pre Flames, za bitku s Morrowom 5 min

TASR|27. feb 2001 o 12:33

New York 27. februára (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na utorok ďalšími piatimi stretnutiami základnej časti, v ktorých sa predstavilo osem Slovákov. Strelecky sa presadili iba dvaja - Ronald Petrovický, ktorý v drese Calgary do bránky Dallasu za

znamenal svoj prvý gól kariéry v NHL (zároveň víťazný pre Flames) a Ladislav Nagy víťazným gólom proti San Jose. Gólovými asistenciami sa prezentovali Marián Hossa z Ottawy a Marián Gáborík z Minnesoty.

Novej šance v zostave Flames sa Ronald Petrovický chytil naplno a proti finalistom vlaňajšieho Stanley Cupu z Dallasu (3:2) sa prezentoval mimoriadne agresívnou hrou. Výsledkom bolo síce aj deväť minút na trestnej lavici za hrubosť, nedovolené bránenie a bitku s Brendanom Morrowom, no predovšetkým sa mu podarilo streliť svoj prvý gól v kariére, ktorý bol pre plamene zároveň aj víťazným. "Na oslavu ani nebol čas a okrem toho som si v prvom momente ani nebol istý, či gól padol z mojej hokejky," povedal po zápase Petrovický a pokračoval: "Na tento okamih však nezabudnem do konca života. Bolo to neuveriteľné. Chlapci odviedli perfektnú prácu a mne naozaj stačilo len nastrčiť hokejku."

Marián Gáborík síce zaznamenal proti Vancouveru (2:5) jednu gólovú asistenciu, no zároveň tri mínusové body a štyri trestné minúty za podrazenie a nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Jeho spoluhráč z obrany Wild Ľubomír Sekeráš si pripísal iba jeden mínusový bod. Canucks zvíťazili v Minneapolise prvýkrát od roku 1992, keď si v "Twin Cities" poradili s vtedajšími North Stars.

Zo slovenskej dvojice v drese St. Louis sa víťazným gólom proti San Jose (7:2) vyznamenal Ladislav Nagy, keď si pred brankára Nabokova nakorčuľoval po ideálnu prihrávku od Martyho Reasonera. Ľuboš Bartečko iba raz neúspešne vystrelil, obranca Peter Smrek zostal po celý zápas na striedačke. Za vysoké víťazstvo nad Sharks zaplatili Blues aj vysokú cenu. V druhom zápase od návratu po operácii kolena si ich obranca a najužitočnejší hráč minulého ročníka (MVP) Chris Pronger zlomil predlaktie a minimálne do nadstavbovej časti svojmu tímu nepomôže.

Marián Hossa v zápase jeho Ottawy na ľade v New Yorku (3:2) založil akciu z ktorej skóroval Jason York vyrovnávajúci gól na 1:1. Domáci Mark Messier na začiatku ročníka po svojom príchode z Vancouveru síce jazdcom sľúbil, že prvýkrát od roku 1997 postúpia do play off, jeho 20. gól sezóny však nestačil ani na víťazstvo nad Sens a Rangers už strácajú na poseldnú ôsmu postupovú priečku vo Východnej konferencii deväť bodov. "Mess" svojím 1541. zápasom v kariére postúpil na 5. miesto v histórii ligy.

Dominanciu nad Panthers v prebiehajúcom ročníku potvrdili Devils aj v poslednom štvrtom stretnutí (5:3) - s pantermi nestratili ani bod. Hosťujúci kanonier Pavel Bure si poistil pozíciu streleckého lídra ligy ďalšími dvoma gólmi a od piatej 50-gólovej sezóny ho delí už iba sedem presných zásahov. Domáci Jiří Bicek a hosťujúci Róbert Švehla vyprodukovali iba po jednej neúspešnej strele, obranca Panthers navyše sedel dve minúty za podrazenie. Ďalší slovenský "diabol" Stanislav Gron zostal na striedačke.

MINNESOTA - VANCOUVER 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Marián Gáborík síce zaznamenal jednu gólovú asistenciu, no zároveň tri mínusové body a štyri trestné minúty za podrazenie a nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Jeho spoluhráč z obrany Wild Ľubomír Sekeráš si pripísal iba jeden mínusový bod. Canucks zvíťazili v Minneapolise prvýkrát od roku 1992, keď si v "Twin Cities" poradili s vtedajšími North Stars.

Góly: 11. Hendrickson (Pellerin, GÁBORÍK), 22. Pellerin (Roest, Dowd) - 4. Lachance, 5. D. Sedin (Brashear, Druken), 26. Bertuzzi (Druken), 38. Näslund (Klatt, Morrison), 44. Morrison (Öhlund). Vylúčení: 6:7 na 2 min, Johnson (MIN) na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 17:32. Brankári: McLennan - Essensa. Rozhodcovia: Watson, Zelkin - 18.064 divákov.

CALGARY - DALLAS 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Novej šance v zostave Flames sa Ronald Petrovický chytil naplno a proti finalistom vlaňajšieho Stanley Cupu sa prezentoval mimoriadne agresívnou hrou. Výsledkom bolo síce aj deväť minút na trestnej lavici za hrubosť, nedovolené bránenie a bitku s Brendanom Morrowom, no predovšetkým sa mu podarilo streliť svoj prvý gól v kariére, ktorý bol pre plamene zároveň aj víťazným. "Na oslavu ani nebol čas a okrem toho som si v prvom momente ani nebol istý, či gól padol z mojej hokejky," povedal po zápase Petrovický a pokračoval: "Tento okamih však nezabudnem do konca života. Bolo to neuveriteľné. Chlapci odviedli perfektnú prácu a mne naozaj stačilo len nastrčiť hokejku."

Góly: 9. Bure (Savard, Wilm), 21. Iginla (Housley, Bure), 45. PETROVICKÝ (Lydman, Housley) - 46. Morrow (Modano, Hatcher), 58. Morrow (Zubov, Hatcher). Vylúčení: 5:5 na 2 min, PETROVICKÝ, Wiemer (CAL), Morrow, Sydor (DAL) na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: O:O. Strely na bránku: 27:23. Brankári: Brathwaite - Turco. Rozhodcovia: Pollock, McGeough - 16.650 divákov.

ST. LOUIS - SAN JOSE 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)

Zo slovenskej dvojice v drese domácich sa víťazným gólom vyznamenal Ladislav Nagy, keď si pred brankára Nabokova nakorčuľoval po ideálnu prihrávku Martyho Reasonera. Ľuboš Bartečko iba raz neúspešne vystrelil, obranca Peter Smrek zostal po celý zápas na striedačke. Za vysoké víťazstvo nad Sharks zaplatili Blues aj vysokú cenu. V druhom zápase od návratu po operácii kolena si ich obranca a najužitočnejší hráč minulého ročníka (MVP) Chris Pronger zlomil predlaktie a minimálne do nadstavbovej časti svojmu tímu nepomôže.

Góly: 7. Reasoner z tr. strieľania, 21. Hecht (Rumble), 31. NAGY (Reasoner, Drake), 39. Hecht (Turgeon, Salvador), 48. Mayers (Conroy, Finley), 50. Reasoner, 53. Chavanov (Young, Hill) - 21. Harvey, 46. Koroľuk (Suter, Marleau). Vylúčení: 10:7 na 2 min, Rumble (STL) na 5+DKZ, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 29:27. Brankári: Turek - Nabokov. Rozhodcovia: Koharski, Murphy - 19.469 divákov.

NEW JERSEY - FLORIDA 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Dominanciu nad Panthers v prebiehajúcom ročníku potvrdili Devils aj v poslednom štvrtom stretnutí - s pantermi nestratili ani bod. Hosťujúci kanonier Pavel Bure si poistil pozíciu streleckého lídra ligy ďalšími dvoma gólmi a od piatej 50-gólovej sezóny ho delí už iba sedem presných zásahov. Domáci Jiří Bicek a hosťujúci Róbert Švehla vyprodukovali iba po jednej neúspešnej strele, obranca Panthers navyše sedel dve minúty za podrazenie. Ďalší slovenský "diabol" Stanislav Gron zostal na striedačke.

Góly: 9. Nemčinov (Rafalski, Mogiľnyj), 22. Eliáš (Mogiľnyj), 52. Eliáš (Niedermayer, White), 56. Madden, 60. Stevens (Eliáš, Nemčinov) - 4. Barrie, 21. Bure (Kozlov, Nilson), 29. Bure (Boyle, Švidki). Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 37:25. Brankári: Brodeur - Luongo. Rozhodcovia: Kimmerly, Stewart - 14.114 divákov.

NY RANGERS - OTTAWA 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Marián Hossa založil akciu z ktorej skóroval Jason York vyrovnávajúci gól na 1:1. Domáci Mark Messier na začiatku ročníka po svojom príchode z Vancouveru síce jazdcom sľúbil, že prvýkrát od roku 1997 postúpia do play off, jeho 20. gól sezóny však nestačil ani na víťazstvo nad Sens a Rangers už strácajú na poseldnú ôsmu postupovú priečku vo Východnej konferencii deväť bodov. "Mess" svojím 1541. zápasom v kariére postúpil na 5. miesto v histórii ligy.

Góly: 19. Messier (Fleury, Klouček), 52. M. York (Kamenskij, Lefebvre) - 22. J. York (Phillips, HOSSA), 53. White (Dackell, J. York), 57. Alfredsson (Jašin, Rachůnek). Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:42. Brankári: McLean - Lalime. Rozhodcovia: Faucette, Joannette - 18.200 divákov.

Súvisiace články