Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

NHL: Petrovického bude naháňať Hentunen, Višňovský sa zbavil Lilju

TASR|12. okt 2001 o 10:23

New York 12. októbra (TASR) - Kluby zámorskej NHL pokračujú v rošádach medzi prvými mužstvami a farmami, najnovšie sa nepriamo dotkli aj dvoch slovenských ...

New York 12. októbra (TASR) - Kluby zámorskej NHL pokračujú v rošádach medzi prvými mužstvami a farmami, najnovšie sa nepriamo dotkli aj dvoch slovenských hokejistov.

Ronald Petrovický sa napriek úspechom Calgary v úvode súťaže zatiaľ nepresadil a pribudla mu konkurencia. Vedenie Flames totiž z farmy v Saint John povolalo fínskeho pravého krídelníka Jukku Hentunena. Ani obranca Ľubomír Višňovský nemal vydarený úvod sezóny v Los Angeles a posledné dva zápasy nehral. Počas štvrtkovej noci v St. Louis sledoval víťazstvo svojich Kings (6:5) iba zo striedačky spoločne so švédskym zadákom Andreasom Liljom. Útechou mu však môže byť fakt, že Lilju manažment klubu následne poslal na farmu do Manchesteru, čo znamená, že Slovák zostáva v prvom tíme aspoň prvým náhradníkom a zrejme v najbližšom období dostane aj hernú šancu.

Zaujímavá transakcia sa udiala v newyorskom klube Rangers, kde pred pár dňami poslali do nižšej súťaže skúseného a uznávaného obrancu Darrena Van Impeho. Najnovšie ho však z Hartfordu vrátili späť do tímu jazdcov.

Súvisiace články