Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

NHL: Pavel Bure na hranici viacerých rekordov

TASR|29. mar 2001 o 11:22

Miami 29. marca (TASR) - Len dva góly chýbajú hokejovému útočníkovi tímu Florida Panthers Pavlovi Buremu k dosiahnutiu 60 strelených gólov v základnej ...

Miami 29. marca (TASR) - Len dva góly chýbajú hokejovému útočníkovi tímu Florida Panthers Pavlovi Buremu k dosiahnutiu 60 strelených gólov v základnej časti NHL. Stal by sa tak prvým hráčom v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete od sezóny 1995/96, keď sa takýto kúsok podaril Jaromírovi Jágrovi a Mariovi Lemieuxovi z Pittsburghu Penguins.

"Bolo by určite pekné dosiahnuť 60 gólov, ale zároveň musím priznať, že viac som bol dojatý, keď som strelil 50. gól. To je magická hranica," uviedol ostrostrelec panterov, ktorý počas svojej kariéry už raz strelil 60 gólov v priebehu sezóny. Stalo sa tak počas jeho pôsobenia vo Vancouveri Canucks v ročníku 1993/94.

Momentálne už vyrovnal Pavel Bure svoj rekord v počte gólov klubu Florida Panthers z minulej sezóny, v ktorej nastrieľal 58 gólov. Zároveň v 8 zápasoch v rade zaznamenal gól, čo je tohtosezónny rekord NHL a v 12 zápasoch za sebou si pripísal bod do kanadského bodovania.

Súvisiace články