Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

NHL: Pálffy prekonal Brodeura, Burke Hossovi gól nepustil

TASR|4. feb 2001 o 12:28

Denver 4. februára (TASR) - V tradičnom individuálnom meraní hráčskych zručností pred exhibičným 51. zápasom All Stars NHL v Denveri zvíťazil po troch neúspešných rokoch a po prvý raz od zavedenia nového formátu tejto hokejovej slávnosti výber Severnej Am


Útočník Bostonu Bruins Bill Guerin z výberu Severnej Ameriky naberá rýchlosť pri súťaži o najrýchlejšieho korčuliara počas tradičného individuálneho merania hráčskych zručností Superskills 3. februára 2001 pred exhibičným 51. zápasom All Stars NHL v Denveri
Foto: TASR

eriky, keď jeho zástupcovia zdolali výber sveta celkovým skóre 15:13.

Zo slovenských hokejistov sa na porovnávaní hokejového umenia zúčastnili Žigmund Pálffy a Marián Hossa. Útočník Ottawy Senators sa vo výbere sveta predstavil v štyroch disciplínach - najrýchlejší korčuliar, presnosť streľby, nájazdy trojíc a samostatné nájazdy na brankára. Kanonier Los Angeles Kings sa prezentoval v nájazdoch trojíc a v samostatných nájazdoch.

V celkovom účtovaní sa slovenské duo spolu podieľalo na piatich bodoch výberu sveta, keď v presnosti streľby trafil Marián Hossa z ôsmich pokusov tri terče, v nájazdoch trojíc prekonala trojica Milan Hejduk, Pálffy, Markus Näslund brankára Seana Burka z troch pokusov raz a trojica Peter Forsberg, Radek Bonk, Hossa Martina Brodeura dvakrát. V samostatných nájazdoch na brankára sa presadil iba Pálffy, ktorý skóroval proti Brodeurovi. Hossa sa pri nájazde na najlepšieho brankára AllStars Superskills 2001 Seana Burka nepresadil a v súťaži o najrýchlejšieho korčuliara dosiahol zo všetkých šiestich adeptov (traja z každého tímu) najslabší čas.

Súťaže Supeskills: Severná Amerika - Svet 15:13 (2:0, 2:0, 0:2, 1:1, 5:3, 5:7) - v zátvorkách sú uvedené body za jednotlivé disciplíny v tomto poradí: 1. ovládanie puku trojčlenným družstvom a individuálne, 2. najrýchlejší korčuliar, 3. najtvrdšia strela, 4. presnosť streľby, 5. nájazdy trojíc, 6. samostatné nájazdy na brankára.

Súvisiace články