Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

NHL: Pálffy chce zostať v Los Angeles, ale chápe ekonomické súvislosti

TASR|13. feb 2003 o 12:24

Los Angeles 13. februára (TASR) - Napriek každodenným dohadom o výmene slovenského hokejistu Žigmunda Pálffyho z Los Angeles Kings, nechce majster sveta ...

Los Angeles 13. februára (TASR) - Napriek každodenným dohadom o výmene slovenského hokejistu Žigmunda Pálffyho z Los Angeles Kings, nechce majster sveta z Göteborgu "mesto anjelov" opustiť. Pred marcovou (11.) uzávierkou prestupov sa o jeho služby vážne zaujíma New Jersey, Toronto a New York Islanders.

"Reči okolo môjho prestupu mi zaťažujú myseľ, nedá sa tomu vyhnúť. Nikdy som nebol v takejto situácii, keď sa v súvislosti s mojím prestupom jedná len o ekonomiku," povedal pre zámorské médiá Pálffy, ktorý v tejto sezóne zarába 7,25 milióna dolárov a v budúcom poslednom roku opcie mu na konto pribudne 7 miliónov. To je hlavný motív výmeny slovenského kanoniera, pretože Kings majú finančné problémy. "Keď to pomôže tímu, tak pôjdem. Viem, že míňajú na mňa veľa peňazí, ale ak chceme dosiahnuť úspechy, musíme mať dobrých hráčov. Rozhodnutie však je v rukách vedenia klubu a nie hráčov. Ak sa rozhodnú rozpredať hviezdy, play off sa v Los Angeles asi nebude hrať," dodal "Ziggy".

Do kalifornie prišiel Pálffy v roku 1999 z New Yorku Islanders a práve ostrovania by ho radi opäť videli vo svojich radoch. "Veľmi sa mi tam páčilo. Omnoho menej sa cestovalo a v tom je výhoda hrať vo Východnej konferencii," poukázal 30-ročný hokejista, ktorý však chce radšej naďalej obliekať dres Kings s krajanom Ľubomírom Višňovským. "Najradšej by som zostal tu aj keď sa nám nedarí. Nechcem odísť len preto, že máme malú šancu postúpiť do play off. Ja to však nemôžem ovplyvniť, mojou úlohou je hrať hokej," dodal najproduktívnejší hráč Los Angeles - 21 gólov, 31 asistencií.

Súvisiace články