Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL: Otec i brat ruského hokejistu Germana Titova spáchali údajne samovraždu

TASR|4. mar 2001 o 18:44

Anaheim 4. marca (TASR) - Ruský hokejista German Titov pôsobiaci v tíme zámorskej NHL Anaheim Mighty Ducks odhalil pred pár dňami verejnosti osobnú tragédiu, ktorá postihla jeho rodinu.


Už v októbri, týždeň pred začiatkom prebiehajúcej sezóny, údajne spáchal jeho otec Viktor samovraždu, keď skočil z balkóna svojho moskovského domu. Ďaľší šok však zažil útočník káčerov z Anaheimu pred dvoma týždňami, keď sa rovnako rozhodol rozlúčiť v Rusku so životom aj Germanov brat, 25-ročný Michael.

"Otec bol mojím trénerom. Po každom zápase sme si zavolali. Znamenal pre mňa všetko. Vždy mi vedel poradiť," vyjadril sa Titov o svojom zosnulom otcovi, čím odhalil príčinu slabých výkonov v tejto sezóne. Až do konca februára Titov skrýval dôvody jeho nízkej produktivity. "Snažil som sa hrať poctivo a pomôcť môjmu tímu, ale nemohol som sa jednoducho na hru sústrediť," priznal sa Titov. "Každé ráno volám mojej mame. Stále neviem, čo sa presne stalo," dodal 35-ročný hokejista, ktorý mal k rodine veľmi blízky vzťah. Po otcovi totiž pomenoval aj svoju dcéru Viktóriu a jeho brat Michael dal synovi meno German. Podrobnosti oboch údajných samovrážd nie sú zatiaľ celkom zrejmé a i sám hráč samovraždy nie veľmi pripúšťa. Jeho otec a brat vypadli z balkóna a vraj to neboli náhody. Ako ďalej Titov uviedol, do Ruska sa chce vrátiť na konci sezóny a matku, ktorá žije teraz sama, hodlá priviesť do Ameriky. "Moja matka nemôže prísť ihneď pre náboženké dôvody. Musí zachovať 40 dní smútku," povedal Titov.

V 32 zápasoch tejto sezóny si Titov pripísal na svoje konto iba päť bodov za dva góly a tri asistencie a stal sa ľahkým terčom kritiky médií a fanúšikov. "Teraz prežíva ťažké chvíle. Má skutočne veľké rodinné problémy. Je oveľa kvalitnejší hráč, ako nám teraz predvádza. Nikto zatiaľ nevie odhadnúť, do akej miery ovplyvní táto tragédia jeho hokejovú kariéru," povedal tréner Anaheimu Guy Charron.

Súvisiace články