Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

NHL: New Jersey vyhralo v Colorade 4:1 a vo finálovej sérii vedie 3:2

TASR|5. jún 2001 o 07:05

Denver 5. júna (TASR) - V piatom zápase finálovej série play off NHL o Stanleyho pohár vyhrali v Denveri New Jersey Devils nad domácimi Avalanche 4:1 ...

Denver 5. júna (TASR) - V piatom zápase finálovej série play off NHL o Stanleyho pohár vyhrali v Denveri New Jersey Devils nad domácimi Avalanche 4:1 a v sérii vedú 3:2. Po dvojdňovej prestávke sa na šiesty zápas mužstvá sťahujú do New Jersey a v noci zo štvrtka na piatok by diabli v prípade víťazstva obhájili titul.

Hosťujúci tím mal okrem vyrovnanej prvej tretiny zápas plne vo svojej réžii, keď kraľovala jeho defenzíva systémovo nahustená do neutrálnej zóny s nebezpečnými kontrami. Domácim sa v tejto sérii najviac prejavila absencia kľúčového centra Forsberga, keď až na Sakica, navyše mierne stagnujúceho, nedokázali ostatní tvorcovia hry nájsť proti New Jersey patričný recept účinných kombinačných kvapiek. Do rozohrávky sa tak príliš hnali obrancovia a aj pri svojom nespornom nadaní robili množstvo chýb ústiacich do početných prečíslení zo strany protivníkov.

COLORADO - NEW JERSEY 1:4 (1:2, 0:1, 0:1) - stav série: 2:3