Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

NHL: Nervózny Cíger v prvom útoku Tampy, olympiáda ho teraz nezaujíma

TASR|16. dec 2001 o 14:14

Edmonton 16. decembra (TASR) - Premiérové stretnutie po prestupe z New Yorku Rangers absolvoval v drese Tampy Bay slovenský hokejista Zdeno Cíger. Tridsaťdvaročný ...

Edmonton 16. decembra (TASR) - Premiérové stretnutie po prestupe z New Yorku Rangers absolvoval v drese Tampy Bay slovenský hokejista Zdeno Cíger. Tridsaťdvaročný ľavý krídelník nastúpil v Edmontone v prvom útoku bleskov a priznal, že pred stretnutím bol nervózny.

"Som trochu nervózny, pretože som v novom klube medzi novými spoluhráčmi. Hokej však už hrám dosť rokov a verím, že nebudem mať problém s prispôsobením sa," povedal zámorským novinárom Cíger. Zdeno nastúpil v prvom útoku centra Vincenta Lecavaliera spoločne s Benom Clymerom. Na ľade strávil 14 minút a 29 sekúnd a hneď v druhom striedaní sa dostal do gólovej šance. Nakoniec sa však do štatistík nezapísal. "Veľa som o ňom predtým nevedel. Ukázal však zopár dobrých ťahov a je vidieť, že má veľmi dobré ofenzívne schopnosti. Verím, že sa s Lecavalierom zohrá a vytvoria silný útok," povedal tréner Tampy John Tortorella.

Prestup zmenil aj Cígerov štatút potencionálnej účasti v prvej fáze ZOH. Tampa hrá 9. februára, v deň úvodného zápase Slovenska proti Nemecku doma s Washingtonom, o deň neskôr majú Lightning voľno a reprezentácia nastúpi v Salt Lake City proti Lotyšom. V deň olympijského voľna 11. februára bude hrať Cígerov nový klub vo Washingtone a 12. februára ukončia Slováci prvú fázu turnaja proti Rakúsku. "Momentálne na olympiádu nemyslím. Viac sa sústredím na seba a moju rodinu. Olympiáda pre mňa momentálne nie je zaujímavá," cituje Cígera na internetovom portáli Tampa Bay online publicista Erik Erlendsson.

Súvisiace články