Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

NHL: Neilsonovi diagnistikovali rakovinu kože

TASR|6. jan 2001 o 20:06

Philadelphia 6. januára (TASR) - Dlhoročnému trénerovi klubu zámorskej NHL Philadelphia Flyers Rogerovi Neilsonovi diagnostikovali rakovinu kože. Šesťdesiatšesťročný Neilson, ktorý teraz pôsobí v úlohe asistenta trénera v Ottawe Senators, pritom musel v m

inulom roku zvádzať boj s rakovinou kostnej drene, keď podstúpil chemoterapiu.

Podľa slov šéfa onkológie Hahnemannovej univerzitnej nemocnice Isadora Brodského u trénera zistili prítomnosť zhubného melanómu. Materské znamienko v blízkosti Neilsonovho pravého kolena, ktoré po dlhé roky zostalo nemenné, zrazu v priebehu minulého mesiaca začalo meniť svoj tvar a veľkosť a doktori v Ottawe mu ho v priebehu tohto týždňa operatívne odstránili. Na základe vyšetrení a následného odobratia vzorky z uzlín v oblasti slabín sa zistilo, že rakovina sa rozšírila aj do lymfatického systému. Na liečbu lekári použijú faliomid a v prípade, že ho pacient bude dobre znášať, pridajú aj interferon.

"Verím, že chorobu pomocou spomínaných liekov dostaneme pod kontrolu. Pána Neilsona by sme mali začiatkom budúceho týždňa prepustiť domov," povedal doktor Brodsky.

"Sme presvedčení, že Rogerovi sa podarí zvíťaziť nad zákernou chorobou. Patrí k najváženejším ľuďom v celom klube a pevne veríme, že sa čím skôr bude môcť opäť venovať svojej trénerskej práci," podotkol prezident senátorov Roy Mlakar.

Súvisiace články