Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

NHL: Najvážnejším kandidátom na získanie Lindrosa je St. Louis

TASR|11. mar 2001 o 14:20

Philadelphia 11. marca (TASR) - Momentálne najvážnejsím kandidátom na získanie Erica Lindrosa, hráča Philadelphie Flyers je St. Louis Blues, v drese ktorého pôsobí v súčasnosti až päť slovenských hokejistov. Generálny manažér bluesmanov Larry Pleau ponúkol letcom z Philadelphie za Lindrosa skúseného centra Pierra Turgeona. Túto ponuku však Bob Clark, generálny manažér Flyers odmietol. To však neznamená, že St. Louis sa vzdali myšlienky na Lindrosove angažovanie.

"Máme o Erica vážny záujem. Myslíme si, že je to dobrý hráč. Chápeme aj zdravotné hľadisko. S Philadelphiou sme už rokovali. V súčasnosti sme vo fáze skúmania všetkých vecí okolo tohto prestupu a potom sa rozhodneme," potvrdil snahy o získanie 28-ročného Lindrosa Larry Pleau.

Blues, ktorých trápia zranenia Chrisa Prongera a Ala MacInnisa, chceli získať aj Fína Teemu Selänneho z Anaheimu, ale fínsky ostrostrelec nakoniec prestúpil do San Jose Sharks. "Nikto iný, okrem St. Louis, sa mi zatiaľ neozval. Dali nám návrh na hráčsku výmenu, ale my sme s ňou nesúhlasili," povedal o záujme o Lidrosa Bob Clark.

Lindrosov rodinný právnik Gord Kirke uviedol, že Eric je sklamaný z neuzavretia prestupu do Torotna, ktorý bol už takmer dohodnutý. Obchod sa neuskutočnil, pretože Philadelphia požadovala namiesto obrancu Markova Čecha T. Kaberleho. vk mp

Súvisiace články