Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

NHL: Montreal Zedníka na ZOH proti Rakúsku pustí - ROZŠÍRENÉ znenie

TASR|9. dec 2001 o 12:46

Montreal 9. decembra (TASR) - Generálny manažér zámorského tímu NHL Montreal Canadiens Andre Savard nebude slovenskému krídelníkovi Richardovi Zedníkovi ...

Montreal 9. decembra (TASR) - Generálny manažér zámorského tímu NHL Montreal Canadiens Andre Savard nebude slovenskému krídelníkovi Richardovi Zedníkovi brániť reprezentovať Slovensko v poslednom zápase prvej fázy hokejového turnaja zimných olympijských hier v Salt Lake City. Slováci nastúpia 12. februára proti Rakúsku.

"Keďže v tom období nevynechá náš zápas, je veľmi pravdepodobné, že ho pustíme," povedal A. Savard. Montreal zohrá posledný duel pred olympijskou prestávkou v NHL 11. februára na ľade Detroitu. "Rozhodnutie je na ňom. Bude záležať ako sa bude cítiť," dodal Savard, ktorý minulý týždeň diskutoval o tejto možnosti s manažérom slovenského olympijského výberu Petrom Šťastným.

Zedník, ktorý Slovensko reprezentoval na tohtoročných MS v Nemecku, je zatiaľ jedinou potvrdenou hviezdou NHL na zápas proti Rakúsku. V prvom olympijskom súboji proti Nemecku môže tréner Ján Filc predbežne počítať s phoenixskou trojicou Michal Handzuš, Radoslav Suchý (strieborní medailisti z MS 2000 v Petrohrade) a Ladislavom Nagyom (MS 2001). Zatiaľ žiadny z klubov NHL nepotvrdil povolenie štartu slovenského hráča v druhom zápase v Salt Lake City, v ktorom si Slováci zmerajú sily s nepríjemným Lotyšskom.

Súvisiace články