Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

NHL: Minnesota vážne pomýšľa na historickú účasť nováčika v play off

TASR|14. feb 2001 o 13:53

Minnesota (TASR) - Do konca základnej časti hokejovej NHL, ktorý je na programe 8. apríla ostáva odohrať už len tretinu plánovaného programu. Medzi zatiaľ postupujúcimi tímami je päť celkov, v ktorých pôsobia i slovenskí hokejisti - St. Louis, Ottawa, Was

hington, Buffalo, Phoenix. Veľkú šancu má v polovici februára i príjemné prekvapenie súťaže - nováčik z Minnesoty.

Nad očakávanie sa darí zverencom trénera Jacquesa Lemaira, kde si pravidelne pripisujú body Marián Gáborík a Ľubomír Sekeráš. Wild sú v Západnej konferencii na 12. mieste a na ôsmy Edmonton strácajú prijateľných osem bodov. O vzostupnej forme tímu svedčí i skvelá bilancia posledných desiatich zápasov, v ktorých zvíťazili sedemkrát, z toho štyrikrát si plný bodový zisk priniesli z ľadu súperov. Ak by sa Wild podarilo postúpiť do bojov o Stanley Cup, stali by sa prvým tímom od začiatku novodobého rozširovania súťaže v sezóne 91/92, ktorému sa to podarilo. Doposiaľ v úvodnej sezóne neuspeli San Jose (91/92), Tampa Bay a Ottawa (92/93), Anaheim a Florida (93/94), Nashville (98/99) a ani Atlanta (99/2000).

Hoci je v hre teoreticky ešte každý tím, postavenie jednotlivých klubov však mnohé naznačuje. Čo sa týka niektorých celkov so slovenským zastúpením, tak napríklad Florida Panthers s Róbertom Švehlom, ktorá je tento rok veľkým sklamaním, figuruje momentálne na 13. priečke Východnej konferencie a na postupovú ôsmu priečku bude musieť vyvinúť skutočne nadmerné úsilie, pretože na ňu teraz stráca 16 bodov.

Horúcejším kandidátom na postup do play off je však Los Angeles Kings s 57 bodmi, ktorému sa momentálne vôbec nedarí. Z posledných desiatich zápasov prehrali šesť a z toho päť v domácom Staples Centre. Tretí tím, ktorý by rád okúsil atmosféru play off je Nashville Predators, kde sa vo veľkej forme ukazuje Marián Cisár. Jeho tím je na tom rovnako ako Kings, no výsledky očividne stúpajú, keď v desiatich stretnutiach zvíťazili šesťkrát.

Komu zo Slovákov hrajúcich v týchto tímoch sa podarí prebojovať do play off, ukážu nasledujúce dva mesiace. Los Angeles hrá 26 zápasov (13 doma, 13 vonku), z toho dva s Nashvillom. Nashville čaká už iba 23 zápasov (12+11) a stretnú sa aj trikrát s Minnesotou. Na nováčika z Minnesoty čaká 27 zápasov (12+15) a dohromady štyri stretnutia s oboma spomínanými protivníkmi.

Súvisiace články