Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

NHL: Medzi hviezdami aj Pálffy a Hossa, Debut Hossu v hokejovom súhvezdí

TASR|18. jan 2001 o 14:13

New York 18. januára (TASR) - V tradičnom víkende All Stars, ktorý 3. a 4. februára bude hostiť denverská hala Pepsi Center, predvedú svoje kvality aj dvaja slovenskí hokejisti. V oficiálnej nominácii Výberu sveta figuruje okrem Žigmunda Pálffyho, ktorý "

hviezdnu" atmosféru už zažil v roku 1998, po prvý raz aj mladý ottawský krídelník Marián Hossa. Prvým Kazachom v histórii exhibície bude brankár San Jose Jevgenij Nabokov.

Spoločne s ďalšími ôsmimi európskymi hokejistami čaká Hossu v 51. exhibičnom zápase All Stars čaká premiéra v elitnej spoločnosti najväčších osobností zámorského hokeja súčasnosti. Najostrieľanejšími hráčmi All Stars zo starého kontinentu sú švédsky center Toronta Mats Sundin a ruský krídelník Floridy Pavel Bure s piatimi štartami. Český fenomén Jaromír Jágr sa v nominácii na zápas hviezd ocitol až šesťkrát, no v dvoch prípadoch mu v účasti zabránilo zranenie.

O zostave otváracej formácie rozhodli fanúšikovia svojimi hlasmi - v bránke bude stáť Dominik Hašek, v útoku bude na úvodnom buly Švéd Peter Forsberg s krídlami Jágrom a Rusom Pavlom Burem. Otáznik sa však črtá nad obrannou dvojicou Nicklas Lidström - Sandis Ozolinš, lebo lotyšský obranca je zatiaľ zranený. Podľa informácii z klubu Caroliny by však do exhibície mal byť v poriadku a mal by nastúpiť po boku švédskeho rutinéra.

V mužstve, ktoré povedie tréner Ottawy Jacques Martin, si Pavel Bure, Alexander Mogiľnyj a Sergej Fiodorov budú môcť zaspomínať na spoločné účinkovanie v dresoch zbornej v roku 1989, keď sa na juniorskom šampionáte v jednej formácii najviac pričinili o zlaté medaily pre ZSSR.

Súpiska Výberu sveta:

otváracia formácia: Dominik Hašek (Buffalo/ČR - 4*) - Nicklas Lidström (Detroit/Švédsko - 4), Sandis Ozolinš (Carolina/Lotyšsko - 4) - Jaromír Jágr (Pittsburgh/ČR - 6*), Peter Forsberg (Colorado/Švédsko - 3), Pavel Bure (Florida/Rusko - 5)

ďalší brankári: Roman Čechmánek (Philadelphia/ČR - 0), Jevgenij Nabokov (San Jose/Kazachstan - 0)

ďalší obrancovia: Sergej Gončar (Washington/Rusko - 0), Janne Niinimää (Edmonton/Fínsko - 0), Teppo Numminen (Phoenix/Fínsko - 2), Marcus Ragnarsson (San Jose/Švédsko - 0)

ďalší centri: Radek Bonk (Ottawa/ČR - 1), Sergej Fiodorov (Detroit/Rusko), Mats Sundin (Toronto/Švédsko - 5)

ďalší krídelníci: Marián HOSSA (Ottawa/SR - 0), Alexej Kovaľov (Pittsburgh/Rusko - 0), Fredrik Modin (Tampa Bay/Švédsko - 0), Alexander Mogiľnyj (New Jersey/Rusko - 4), Markus Näslund (Vancouver/Švédsko - 0), Žigmund PÁLFFY (Los Angeles/SR - 1)

Tréneri: Jacques Martin (Ottawa), Larry Robinson (Los Angeles)

* Hašek vlani na zápas nenastúpil pre zranenie, rovnako ako Jágr v rokoch 1994 a 1997.

Súvisiace články