Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL: Marcel Hossa s Balejom sa prebojovali do prípravného kempu Montrealu

TASR|9. sep 2001 o 11:30

Montreal 9. septembra (TASR) - Turnaj nováčikovských tímov NHL v kanadskom Hull sa skončil úspechom dvoch mladých slovenských útočníkov Marcela Hossu a Jozefa Baleja Montrealu Canadiens, ktorí dostali pozvanie do prípravného kempu mužstva a zároveň zísali veľkú šancu objaviť sa v dresoch "Habs" po boku Richarda Zedníka v novom ročníku NHL.

Marcel Hossa by v tomto prípade dokonale napodobil svojho staršieho brata a súčasnú hviezdu Ottawy Senators Mariána, ktorý tiež absolvoval premiéru v najkvalitnejšej súťaži na svete vo veku 19 rokov. "Skvele prihráva puk, má šikovné ruky a je telesne zdatný," pochválil mladého Hossu generálny manažér Montrealu André Savard. Tréner Michel Therrien Savarda doplnil slovami, že Trenčan bude pod jeho pozorným dohľadom a jeho asistent Guy Carbonneau dodal: "A bude ešte lepší, keď bude mať po svojom boku lepších spoluhráčov. Má úžasný zmysel presne nájsť svojich spoluhráčov na ľade."

Šance oboch Slovákov na debut v NHL zvýšilo aj nešťastné zistenie zákernej choroby u fínskej hviezdy Canadiens Saka Koiva. "Aj bez Koiva je v tíme mnoho výborných hráčov. Ja sa musím spoliehať na vlastné sily a hrať viac fyzicky, najmä v rohoch klziska. A potrebujem častejšie strieľať, čo mi vlastne stále zdôrazňujú," skonštatoval talentovaný mladík.

"Obaja Slováci sú veľmi, veľmi rýchli," obdivne poznamenal po skončení nováčikovského kempu ich spoluhráč Christian Larrivée.

Hossa v uplynulej sezóne v drese juniorského tímu v Portlande nazbieral v 58 zápasoch WHL 90 bodov za 34 gólov a 56 asistencií, jeho spoluhráč Balej si pripísal v 46 zápasoch 53 bodov za 32 gólov a 21 asistencií.

br

Súvisiace články