Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL: Maple Leafs prenasledujú zranenia očí,tentoraz si to odniesol krídelník Valk

TASR|27. mar 2001 o 15:27

Toronto 27. marca (TASR)- Pravý krídelník hokejového klubu zámorskej NHL Garry Valk si na pondelkovom tréningu tímu poranil pravé oko a po nezavinenom zásahu hokejkou spoluhráča Darcy Tuckera ho museli okamžite previesť do miestnej nemocnice na bližšie vyšetrenia.

K nepríjemnému zraneniu prišlo na konci tréningovej jednotky, keď väčšina hráčov už odišla do kabín. Valk si s niekoľkými spoluhráčmi ešte zahral modelovú hru traja na troch, keď prišlo k jeho úrazu. Útočník Toronta okamžite padol na ľad, kde po ňom zostala veľká kaluž krvi pochádzajúca však pravdepodobne z jeho zlomeného nosa. Spoluhráči museli bezvládneho Valka odniesť do šatne a následne ho previezli na vyšetrenie k tímovému doktorovi a špecialistovi na očnú chirurgiu Robertovi Devenyimu. "Oko pravdepodobne nebolo zasiahnuté priamym úderom, ale na výsledky vyšetrenia si musíme počkať," povedal generálny manažér Toronta Pat Quinn.

História zranení očí je v Toronte už pomerne rozsiahla, keď veľký ohlas spôsobil najmä zásah hokejkou slovenského útočníka Mariána Hossu do pravého oka Bryana Berarda, ktorý po ňom musel ukončiť kariéru. Niečo podobné sa prihodilo i švédskej hviezde javorových listov Matsovi Sundinovi, ktorému spoluhráč Bryan McCabe v stretnutí s Chicagom minulý november trafil vystrelený puk priamo do tváre, a toto zranenie si vyžiadalo 15 stehov.

Súvisiace články