Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

NHL: Magnát Leonsis vraj splní Bondrovi každé želanie

TASR|19. apr 2001 o 16:17

Washington 19. apríla (TASR) - Rozhodujúci podiel na predĺžení zmluvy slovenského hokejistu Petra Bondru s Washingtonom Capitals si pripisuje majiteľ Caps Ted Leonsis. V situácii, keď bol odchod rodáka z ukrajinského Lucku už takmer spečatený, Bondru vraj pozval spolu s jeho agentom na večeru a prehovoril ho, aby zostal vo Washingtone.

Internetový magnát gréckeho pôvodu bol veľkým fanúšikom slovenského ostrostrelca už pred dvoma rokmi, keď ešte nevlastnil ani jednu akciu klubu z hlavného mesta USA. "V sezóne, keď Bondra nastrieľal 50 gólov, som často chodil na domáce zápasy Capitals. Rozhodol som sa, že klub kúpim," oznámil Leonsis a pokračoval: "V ďalšom ročníku sa mu však vôbec nedarilo. Keď však vyhlásil, že chce ísť do iného klubu, stretol som sa s ním a povedal som mu, že nechcem, aby odišiel."

Bondra však vtedy ešte jedného z najbohatších mužov Spojených štátov poprosil, aby ho predsa len vytrejdovali. Leonsis vtedy ocenil Bondrov prísľub manažmentu Capitals, že on a jeho agent urobia všetko preto, aby bola náhrada za jeho osobu z iného klubu čo najvyššia. Majiteľ Caps však nepoľavil a naďalej Bondru prehováral. "Každý zápas som za ním prišiel a pýtal sa ho, ako sa má a prízvukoval som mu, že potrebujem, aby zostal v tíme. Presviedčal som ho, že stačí naznačiť len trošku vôle zostať a budem súhlasiť s výhodnejšou zmluvou."

Slovenská hviezda túžila zo začiatku sezóny Washington opustiť. V polovici sezóny sa mu opäť začalo strelecky dariť a jeho trhová hodnota i záujem ďalších klubov rástol priamo úmerne s jeho bodovým kontom. Leonsisova podpora však nakoniec rozhodla, že Bondra podpísal predĺženie zmluvy na ďalšie štyri roky za 18 miliónov dolárov. "Ted stál vždy za mnou. O čokoľvek som požiadal, bol pre mňa k dispozícii. Vravel, že vždy pre mňa spraví všetko, čo je v jeho silách. Je to výborný pocit, mať za sebou takého majiteľa," pochvaľoval si najlepší strelec NHL v presilových hrách (22 gólov).

Bondra nakoniec poľavil a naznačil, že možno by predsa len vo Washingtone zostal. "Hneď ako som sa to dozvedel, pozval som jeho, jeho agenta a generálneho manažéra McPheeho na večeru. Výsledok bol ako z románu - nová zmluva a Peter hneď v ďalší deň zaznamenal hetrik proti Torontu," opísal rozhodujúci deň Leonsis a dodal: "Bondra je dobrý človek a fanúšikovia v meste ho milujú. Aj preto som rád, že v klube zotrval."

Súvisiace články