Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

NHL: Lindrosovi ušiel ďalší vlak, v NHL až na budúcu sezónu

TASR|14. mar 2001 o 10:22

Philadelphia 13. februára (TASR) - Kanadský hokejový center a bývalý kapitán Philadelphie Flyers Eric Lindros si už v tejto sezóne v zámorskej NHL asi nezahrá. Šiestimi otrasmi mozgu skúšanému útočníkovi sa nevydaril očakávaný prestup do St. Louis a pri súčasnom vzťahu s vedením letcov je jeho návrat do NHL v najbližších zápasoch takmer nemožný.

Lindros, ktorý nefiguruje medzi prvou nominovanom osmičkou kanadských reprezentantov pre olympijský turnaj na ZOH 2002 v Salt Lake City, prejavil záujem hrať za rodné Toronto. S Philadelphiou ho však v súčasnosti viaže štvorročná zmluva a status obmedzeného voľného hráča.

"Toronto nám neponúklo za Lindrosa adekvátnu náhradu. Keď bude mať 31 rokov a štatút neobmedzeného voľného hráča, potom môže odísť kam chce, ak o neho však budú mať kluby záujem. Ak 27-ročný Lindros vraví, že chce hrať len v Toronte, potom sa mu môže stať, že si nezahrá ďalšie štyri roky," povedal generálny manažér Flyers Bob Clark ešte pred záujmom o Lindrosa zo strany bluesmanov.

Vedenie zo St. Louis však dalo prednosť istote pred zdravotne i vzťahovo problematickým krídelníkom, ktorý podľa denníka Toronto Sun pri pondelkových fyzických testoch bluesmanov príliš nenadchol. Vedenie St. Louis rýchlo siahlo po kapitánovi kojotov z Phoenixu Keithovi Tkachukovi. Opačným smerom putovali Slováci Michal Handzuš, Ladislav Nagy, mladík Jeff Taffe a právo výberu v 1. kole draftu 2001.

Lindrosa viaže s letcami štvorročná zmluva a jeho cena na hokejovom trhu odrádza viacero potencionálnych záujemcov. Po šiestom otrase mozgu, ktorý mu privodil obranca New Jersey Devils Scott Stevens, je jeho športová budúcnosť stále otázna. Navyše, Lindros si získal veľa nepriateľov už pri svojom vstupe do NHL, keď v roku 1991 ako draftová jednotka odmietol podpísať zmluvu už s neexistujúcim klubom Quebec Nordiques. Lindros spustil lavínu kritík, ktoré vtedy ukončila zmluva s Philadelphiou, ktorá obetovala šesť hráčov, dva výbery v 1. kole draftu a k tomu ešte 15 miliónov dolárov.

pb vb

Súvisiace články