Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

NHL: Lindros jazdcom, letci sa posilnili o Hlaváča, Brendla a Johnssona

TASR|20. aug 2001 o 19:59

New York 20. augusta (TASR) - Po niekoľkomesačných rokovaniach s viacerými klubmi zámorskej NHL, pätnásťmesačnej pauze zavinenej otrasom mozgu i nezrovanlosťami ...

New York 20. augusta (TASR) - Po niekoľkomesačných rokovaniach s viacerými klubmi zámorskej NHL, pätnásťmesačnej pauze zavinenej otrasom mozgu i nezrovanlosťami s vedením klubu Flyers, prestúpil kanadský útočník Eric Lindros z Philadelphie do New Yorku Rangers. Klubu s najbohatším rozpočtom sa Lindros upísal na štyri roky za 38 miliónov dolárov a spoločne s Theom Fleurym predstavujú hlavné hviezdy tímu.

Za kontraverzného a súčasne hviezdneho centra poslali Rangers opačným smerom talentovaného Čecha Pavla Brendla, jeho krajana útočníka Jána Hlaváča, švédskeho obrancu Kim Johnssona a právo výberu uprostred draftu. Letci postúpia jazdcom právo výberu v 1. kole draftu len v prípade, že Lindros s viacnásobným otrasom mozgu, neodohrá stanovený počet zápasov v drese Rangers. Multivýmenou za Lindrosa si jazdci rozbili produktívny český útok Dvořák-Nedvěd-Hlaváč.

Dvadsaťosemročný útočník,ktorý svojho času odmietol podpísať zmluvu ako nováčik s Quebecom Nordiques (súčasné Colorado Avalanche), utrpel posledný otras mozgu minulé leto, po súboji so Scotom Stevensom z New Jersey. Lindros neodohral už pätnásť mesiacov súťažný zápas, navyše dostal sa do rozporov s generálnym manažérom letcov Bobom Clarkom. Lindros, ktorý túžil hrať za rodné Toronto odmietol so štatútom neobmedzeného voľného hráča ročný kontrakt Flyers na 8,5 miliónov dolárov.

Súvisiace články