Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

NHL: Lindros do Toronta určite neprestúpi, letcom sa nepáči Rus Markov

TASR|23. feb 2001 o 07:08

Philadelphia 23. februára (TASR) - Podľa zámorského týždenníka The Hockey News sa avizovaný prestup kontroverzného Erika Lindrosa z Philadelphie Flyers do Toronta Maple Leafs neuskutoční. Dôvodom je zhoršenie vzájomných vzťahov medzi generálnymi manažérmi

oboch klubov, pretože vedenie letcov odstúpilo od výmeny Lindrosa za obrancu Danny Markova, kazašského útočníka Nikolaja Antropova a právo výberu v 1. kole drafu na poslednú chvíľu, pre údajne zlý zdravotný stav ruského hokejistu.

"Stretli sme sa, ako nás žiadali a rokovali o všetkom bod za bodom. Myslím si, že týmto stretnutím sme skončili. Dokonca ani pri prestupe Gretzkeho, najväčšieho hráča ligy, sa nediali takéto veci," povedal tréner javorových listov Pat Quinn, ktorý sprevádzal generálneho manažéra.

Lindros, ktorý utrpel šesť otrasov mozgov a v NHL sa naposledy objavil ešte v siedmom finálovom stretnutí Východnej konferencie, je rodákom z Toronta a práve v tomto klube chcel stráviť svoju ďalšiu budúcnosť. Problémy s prestupom bývalého kapitána Flyers však nie sú novinkou. Lindros ako jeden z najtalentovanejších hráčov bol svojho času draftovaný dnes už neexistujúcim klubom Quebec Nordiques, no v tíme, ktorý preslávil Peter Šťastný, však odmietol hrať a napokon po hráčskej multivýmene ho získala Philadelphia.

Súvisiace články